| Blackwoman27 a întrebat:

De ce fac vedetele playback? daca sunt vedete si au voce frumoasa le e sila sa cante?straight face

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu nu inteleg dc dau din gura cand canta muzica, ca telespectatorii stiu ca e playback pentru ca la unele emisiuni scrie!

pa-pa

| Zoet a răspuns:

Le e lene sa cantelaughing
Poate nu se simt bine...

| Static a răspuns:

Pai sunt mai multe optiuni, unele nu vor sa isi forteze vocea, altele vor sa nu cante diferit fata de cum e melodia originala, si tot asa. Eu stiu o vedeta de muzica rock care canta numai live. Si anume Adam Lambert. big grin

| M3HappyKid a răspuns:

Ma jignestyangry si eu fac playback...si nu ca-mi e sila sa cant dar pate uneori nu pot canta de ex:
acum o luna am avut spectacolcrying si aveam atatea emotii incat nu ma mai opream din sughitatlaughing daca nu aveam cd-ul cu melodia ma faceam de rusine pe scena
asa ca am trecut cu briohappy

nu ca le e sila sa cante fac asta. poate nu pot in momentul ala sau poate unde canta in studiosau la concerte nu au dj bunlaughing

| kiky278 a răspuns:

Ca sunt prea pline de sine! Ele vor sa danseze si cred ca daca vor canta playback sunt mai tari dar de fapt dau dovada ca nu stiu sa cante sau poate nu e vocea lor(ceea ce nu ar fi o surpriza)

| Stixie a răspuns:

Nu e vorba de sila.Genul de muzica le face sa o arda pe playback. Din "proprie experienta" stiu ca o melodie de club nu poate fi cantata live.De ce? Pentru ca sunt prea multe efecte, si live nu va suna atat de mine cum suna playbackbig grin

| missbeatris a răspuns:

Fiindca inainte de a canta pot ragusi sau ceva de genu si atunci cand cant se aude foarte rau si nu e adevarat ca daca canta live nu pot dansa ba da! funda?