| irina4219 a întrebat:

De ce fel de persoane va feriti voi? Cum va dati seama daca o persoana va minte in fata?

Răspuns Câştigător
| EmanuelT a răspuns:

De homeless, de cei care pur și simplu nu-i suport(nu trebuie să vorbesc cu ei, dar dacă din prima vedere nu-mi place de el/ea, nu vorbesc cu el/ea), de cei care se supără când nu faci cum zic ei și îți scot ochii
Nu-mi dau seama în cele mai multe cazuri, dar când vreau să-mi dau seama, îl întrerupe de câteva ori să văd dacă el după ce reia povestea are același curs sau dacă se ține bine și eu înca nu-s sigur, îl întreb "Ce a zis după ce..." "Ce a făcut înainte de..." și dacă se încurcă, e minciună
În rest, n-am idee, dar dacă chiar vrei să îți dai seama, cumpără o carte despre microexpresiile omului sau uită-te la serialul Lie to me.

1 răspuns:
| Endoryus a răspuns:

Aia care se dau buni si sensibili (cica victime) dar sunt de fapt hiene sub acoperire. Bunatatea e supraapreciata.