| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum va dati seama cand o persoana va minte? :/

16 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Dacă se poartă ciudat, spune ceva greu de crezut, îmi imaginez că minte.

| Kaℓi a răspuns:

Uneori imi dau seama, alteori nu. Pentru ca nu-mi prea pasa, iar daca imi pasa incerc sa aflu adevarul. Asa, doar pentru mine, nu ca i l-as arunca in fata...
Si minciunile au adevarul lor.

| mihai69 a răspuns:

Îi crește nasul?

| Drimmero a răspuns:

Dupa gesturi. Majoritatea cand vor sa minta nu-si gasesc cuvintele si nu vorbesc fluentrolling on the floor, sunt asa penibili!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Face alte lucruri pe care nu le facea de obicei. Ceva nu facea ca inainte. Sta mai concentrat. E intr-un disconfort total.

| LoveSleep a răspuns:

O fac, pur si simplu. Cred că am știut mereu când sunt mințit, cand cineva imi ascunde ceva, cand se întâmplă ceva si asa mai departe. Cred că asta se datoreaza faptului că reușesc să-mi dau seama repede ce fel de persoană e fiecare, care sunt punctele lui tari și care sunt cele slabe. Știind asta, e ușor să-mi dau seama cand nu e ceva în regulă, deoarece atitudinea lui din momentul ăla nu se potrivește cu felul de a fi, cu atitudinea lui obișnuită. În plus, mai sunt chestiile clasice cu "nu te privește în ochi", "se bâlbâie" etc.

| Doub a răspuns:

Mă bazez pe instinct, până acum nu m-a dezamăgit dragul de el.

| R0R0 a răspuns:

După comportamentul lor.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu pot explica in cuvinte, dar imi dau seama. Am ''ceva'' al meu.

| MistretulPufos a răspuns (pentru Florentina9210):

Al saselea simt laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru MistretulPufos):

Se prea poate. laughing sunt inzestrata!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai fac anumite gesturi evidente vorbesc repede, tin degetele incrutisate astea.

| pufulescu a răspuns:

Daca te referi la ce spune instinctul despre persoana din fata ta e mai greu, instinctul il ai sau nu-l ai.
Dar am observat ceva... nu prea se potrivesc textele din carti de psihologie cu felul cum mint unii oameni. Acolo spune ca se uita intr-o parte, ca au ticuri, tot felul de aiureli! Eu am observat mai mult ca mincinosii de succes te mint in fata, te privesc in ochi, au debit verbal mare, nu se incurca... dar ii tradeaza zambetul fin care devine putin " smecheros " atunci cand isi fac numarul de vrajeala. Acum deh, sunt n diferente intre oameni si ce ti-am spus eu se refera la oamenii maturi, nu stiu cum mint adolescentii sau daca asta vroiai sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu este un așa prost.

| MistretulPufos a răspuns:

Il pun pe scaunul cu socuri electrice, de aici iti imaginezi ce urmeaza...

| Адина a răspuns:

Se comportă ciudat sau îi vine să râdă.