| dotea a întrebat:

De ce fetele sufera cel mai mult din cauza baetilor!?sad

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De proa...asta naivesmug
Pentru ca se arunca cu capul intr-o relatie si fac risipa de sentimente pe un tip care il cunosc de doua saptamani.Se indragostesc de chipuri si de portofele nu de caractere asa ca isi merita soarta
P. S:Ai generalizat, generalizez si euwinking

| TeoPT a răspuns:

Tot nu incetati cu intrebarile si generalizarea asta...

Draga mea, tu suferi din cauza baietilor pe care ii alegi. Aia care sunt cei mai cunoscuti in grupul/scoala ta. Daca ai incerca sa cunosti si alti baieti vei vedea ca lucrurile nu stau chiar asa. Unii baieti sunt interesati doar sa isi bata joc de fete, pe cand in alte cazuri e invers. Baietii iubesc, iar fetele isi bat joc.
Personal stiu multe fete care se cupleaza doar ca sa isi bata joc de baieti, sau din plictiseala. Nu mai generalizati. Nu toti baietii sunt la fel. Trebuie sa stiti unde sa ii cautati. Daca ii cautati in locuri gen Aleea freaca menta nr. 4 Sau Strada Fumatului nr. 1, sau cei care umbla in cluburi zilnic, aia sunt interesati de aventuri, nu de relatii.

Pa, pa.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Ptr ca noi punem suflet si ne implicam, iar cand ei calca stramb tot nou suntem devina si suferim.

| narcisa a răspuns:

Pentru ca in cele mai multe cazuri fetele se implica mai mult ca baietii intr-o relatie

| Alina0491 a răspuns:

Ei, asta e doar imaginatia noastra. Si baietii sufera la fel de mult ca noi, si la fel ca noi. Numai ca ei recunosc mai greu, ei nu se arata si foarte rar plang in fata fetelor. Nu avem de unde sa stim ca in singuratate ei nu plang? va spun si stiu asta sigur ca si baietii sufera la fel ca noi si poate unii chiar mai mult deoarece noi trecem mai repede peste obstacolele vietii iar ei nu. Nu vreau sa contrazic pe nimeni, asta e parerea mea!

| Emma a răspuns:

Buna!
Sa stii ca asta nu e o regula!
Cunosc baieti care plang dupa fetele de care sunt indragostiti numai ca unii au un caracter mai puternic si reusesc sa arate chiar daca sufera

Stiu cum e sa suferi!sad
Noi, fetele punem mai mult suflet in relatie.cred ca asta e!
Si suntem mai sensibile si sufletiste:X
XOXO

| AdelinaC a răspuns:

Pt ca noi stim ce inseamna sentimente.Baietii habar n-au ce inseamna asta.

| Dulceata_1022 a răspuns:

Eu am ajuns la parerea ca asa e normal... dar stiu ca se intampla asa pentru ca nu stiu sa se impuna sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si fete si baieti care sufera, depinde de caracterul fiecaruia, dar cred ca baietilor daca "li se frange inima" o data, nu mai pun suflet a doua oara intr-o relatie...asa cred... fetele dau mai repede o a doua sansa dragostei. ele cred mai mult in dragoste. credbig grin

| zuzaa a răspuns:

Heeyy! sa itti spun ceva.nu in toate cazurile e la fel cum zici tu.in cele mai multe ee invers.doar ca baietii au un secret ca sa nu aretee ca le pasa.INDIFERENTA.care de fapt nu ee asa.cii ari sta NON stop dupa colt ca sa auda ce vorbeti tu cu prietena ta.pentru ca il intereseaza de tine.

. pwwupzz.

!:X:X!