| anonim_4396 a întrebat:

spuneti-mi si mie ce e in mintea baetilor? de ce ranesc mereu fetele? de ce le fac mereu geloase?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Oh, te rog, te rog, te rog nu generaliza, nu toti suntem asa prosti.
Te aprob in asta, exista o gramada baieti care ranesc fetele, le fac geloase, nu dau atentie la cum se simt ele, etc.
Eu de exemplu nu sunt asa, acord atentie, si am grija la ce fac eu, tocmai ca sa nu ranesc, deci incepem prin a nu generaliza, te rog.
Baietii din ziua de azi sunt niste tampiti, nu toti, sunt si multi care sunt ok, dar majoritatea sunt niste tampiti, in care nu poti avea incredere, dar asta-i viata.
Ca fata, este greu sa-ti gasesti pe cineva calumea, pentru ca toti incearca sa para ce nu sunt, si de multe ori le iese, un timp, apoi se plictisesc de fata si o lasa balta.
Nu toti gandesc asa, dar majoritatea baietilor, vor numai sex, un lucru tampit, de ce sa vrei sex, oricum orice femeie de la 50 - 60 de ani in sus arata la fel, cu zbarcituri, nu mai e ca la 20 de ani, deci deja de pe atunci poti sa-ti cam iei adio de la sex.
Asa ca nu multi se mai uita dupa caracterul unei fete, pentru ca daca s-ar uita, nu le-ar mai ranii, eu unul asta gandesc.
Ranesc mereu fetele pentru ca nu le dau importanta, ei cred ca un corp bun, bate un caracter frumos, ceea ce nu este adevarat, cum am zis, la batranete se duce dracu corpul, dar caracterul ramane.
De aia baietii din ziua de azi, nu toti, dar majoritatea gandesc asa, pentru ca sunt prosti, si vor numai sex, dar e si vina fetelor, in timp ce aia fac astea, baietii de treaba sunt dati la o parte, si fetele se uita dupa aia mai "jmecheri", mai mari, mai tari, cand ar putea fi cele mai fericite langa unul pe care l-au dat la o parte.
Dar nu, ele prefera sa fie ranite, sa se uite la exterior, si apoi sa fie parasite.
Vina este impartita in doua, jumatate baietilor tampiti, si care se gandesc numai la sex, in loc sa aparese o fata, s-o protejeze, s-o ajute si s-o iubeasca, si cealalta jumatate de vina este a fetelor, pentru ca in loc sa dea o sansa unui baiat care ar fi in stare sa faca toate acele lucruri, se uita dupa baieti care arata bine, care au masina, bani, haine frumoasa, si apoi vin pe site-uri si se plang ca au fost ranite, inselate, mintit, etc.

| micuţα a răspuns (pentru MenInShadow):

Pai nu toti dar majoritatea si totusi mersi

| MenInShadow a răspuns (pentru micuţα):

Normal ca nu toti, si ti-am dat deja un raspuns, pentru ca asta e "moda" pentru ca sunt prosti, si mai ales, pentru ca sunt suficient de idioti, incat sa creada ca daca le merge cu una, sau doua, le merge cu toate.
Asta e ziua in care traim, sunt baiat, si acum cativa ani eram si eu la fel ca baietii despre care vorbesti, si nu-ti pot spune ca exista alt mod de gandire in afara de prostie constanta, siguranta ca esti buricul pamantului, ca poti face orice, ca ti se permite orice, asta pana deschizi ochii si vezi ca nu esti ce crezi tu, ba invers, esti un nimic, si un gunoi.
Pacat doar ca in zilele noastre, baietii sunt mult prea tampiti sa deschida ochii, iar fetele sunt mult prea idioate sa ia atitudine, si mult prea credule, de cad in placa de fiecare data.
SI normal, nu ma refer la toti, ci la majoritatea, si la fete si la baieti.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fetele suferă că nu știu să se orienteze!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca sunt/suntem niste prosti.
Acum depinde si de baiat si de fata.
Cat despre gelozie si aici depinde, unele fete sunt geloase chiar daca nu esti impreuna cu ele ca te imbratisezi cu altele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Până la urmă ce vrei?

| HellGirl666 a răspuns:

✰ Bună.
Pe bune, nu toți sunt la fel. Mereu băieții sunt învinovățiți, dar nimeni nu se gândește că nici fetele ( unele ) nu sunt cheie de biserică!