| micutzakarina a întrebat:

De ce fetele sufera atat de mult din cauza unei despartiri si baieti trec imediat peste asta?cryingcrying?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Din intrebarea ta imi dau seama ca ai trecut prin asa ceva. Ce pot spune este ca fetele dintotdeauna au fost mai sensibile, au pus suflet intr-o relatie si au avut sentimente adevarate. Poate nu intotdeauna il cunoastem cu adevat pe cel de langa noi, insa te asigur ca intr-o zi, cu toate vom intalni acea persoana care nu ne va face sa mai suferim vreodata. happy

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te inseli aici, mie mi-e greu sa trec peste despartirea cu una care am fost.

| Crisu a răspuns:

Pentru ca fetele pun mai mult suflet fata de baieti care nu sunt asa de interesati de o relatie stabila.Tocmai de-aia nu trebuie sa suferi.Si in fond ar mai fi ceva, ei nu vor sa para ca ar fi afectati...

| Libelle a răspuns:

Din cauza ideilor ca asta de ai expus-o.
Dupa ce termini o relatie de ce te complaci in suferinta? Nu vezi ca asa atragi sentimentul de frustrare si dezamagire si mai tare?

S-a terminat, asta e.Suferi,nu zice nimeni sa nu suferi, dar sa nu faci capat de lume si sa nu mai vezi in stanga si in dreapta ca te distrugi.

Si nu te mai gandi la ca ei trec imediat peste asta.Moartea si iubirea nu tin cont de persoana.

| TeoPT a răspuns:

Iar ați început cu întrebări stupide de acest gen.
Dar oare băieții ce or fi? Roboți? Mașinării? Tu crezi că băieții nu au suflet și sentimente?
Există și fete sufletiste, și fete nepăsătoare, și la băieți la fel! Nu sunt toți băieții la fel sau toate fetele la fel. Acum să îți dau niște repere:
Băieții nepăsători, care nu caută relații, doar aventuri, sunt de obicei aceia mai golani, de cartier, care își trăiesc viața prin cluburi etc. Majoritatea băieților de genul ăsta sunt interesați doar de aventuri, dar există și băieți sufletiști. Faptul că tu ai ajuns la concluzii de gen "Fetele suferă, băieții sunt porci" înseamnă că tu nu ai dat decât peste băieți nepăsători, ia încearcă și altfel de băieți. Așa că nu te mai plânge, ți-o faci cu mâna ta, încetează cu discriminările gen băiatului nu îi pasă când fata suferă. Astea sunt experiențele tale, pur și simplu nu ai știut cum și de cine să te atașezi și ai fost dezamăgită, nu înseamnă că toți băieții sunt la fel. Am să te rog să încetezi cu astfel de întrebări, deoarece nu sunt deloc adevărate.
Baftă

| Alexakos a răspuns:

Hmmm, asta credeti voi fetele? ca baieti trec chiar asa usor? nu stiti cat sufera baietii in despartiri, doar ca ei nu arata pe cand fata arata, si aici nu ma refere la cei care se cred barbarii lu peste, cei care iubesc sufera foarte tare doar ca nu arata, baietii gandesc mai curat decat fatele de aia musca fetele orice zice baiatul, fetele sunt mai "inimoase" si mai sensibile, asa ca nu este ca fata sufera mai mult decat baiatul si asta mai depinde si de relatie cat suflet pune fiecare in relatia lui.

| push2gl a răspuns:

Sunt si baieti care sufera din cauza unor fete.Depinde de cata dragoste pun in relatie

| Ana_6509 a răspuns:

Nu-i adevărat, baietii sufera si ei, singura diferenta e că ei nu se zmiorcăie peste tot, ca fetele.

| aniiledha a răspuns:

Nici ei nu trec imediat. daca un baiat iubeste cu adevarat si el sufara dar nu aratahappy pentru ca eii sunt prea macho si nu vor sa fie considerati niste sentimentalisti ( sper ca am scris binelaughing )

| FreakyFred a răspuns:

Pe ce lume traiesti? Baietilor nu le e deloc usor sa treaca de o despartire... doar ca noi nu o aratam adica nu ne punem sa plangem in hohote cum faceti voi. si pana la urma, nu e sfarsitul drumului. sunt multe fete in lumea asta si daca am sta sa regretam o despartire, voi nu ati mai avea prieten niciodata!winking

| yssabela a răspuns:

Hmm.geru de zis...pai depinde de fiecare fata si de fiecare relatie.
Unele fete uita mai usor, altele mai greu dar in general suferim toate. Nu cred ca baieti trec chiar atat de usor peste si sg sufera si ei cat de putin insa felul lor de a fi nu arata asta. parerea mea!

| micutzakarina explică:

Inteleg, normal ca si baieti sufera dar nu asa de mult ca fetele de fapt uneori sunt fete care nu le pasa si in acel moment sfera mai mult baieti dar asta nu intelegeam ca fetele plang intruna dar nu am vazut niciodata un baiat plangandbig grin.

| andreeeea_6751 a răspuns:

Nu este adevarat. prietena mea m a lasat intr un minut si nici nu i a pasat. ba chiar si a gasit altul imediat dupa. mie mi a lu 4 luni sa trec peste. de fapt inca mai sufarcrying