| Ioana456tt a întrebat:

De ce fondul de ten se face ca faina pe fata si raman pete iar in unele locuri se duce? cum ar trebui sa ma machiez corect?

Răspuns Câştigător
| AriantheLissa a răspuns:

Fondul de ten care se face ca faina pe fata inseamna ca e de proasta calitate. Daca e iti cumperi unul ca lumea.In unele locuri se duce fiindca ori dai cu mana ori transpiri si se ia.Ca sa te machiezi corect si sa fie uniform in toate partile trebuie sa iei o pensula speciala[adica de machiaj, se gaseste la toate magazinele de make up]si sa iti pui pe mana putin fon de ten.Amesteci pesnsula si intinsi fondul pe fata. Apoi, cu un buretel din acela de vata tamponezi si daca nu e uniform, il mai intinzi cu mana. Funda?

7 răspunsuri:
| Alllllexandra a răspuns:

Poi trebuie sa'mi zici cati ani ai.Si ai tenul acenic?

| Ioana456tt explică (pentru Alllllexandra):

15. si nu, nu am tenul acneic

| Trolli a răspuns:

Nu este de calitate.
Uite aici un tutorial:
http://www.youtube.com/watch?v=CwZhqFH2Cyw

| annaangel17 a răspuns:

Pai depinde de care fond de ten. Daca iti iei unul calumea, nu patesti asasmug

| Ioana456tt explică (pentru annaangel17):

Mai des il folosesc pe acela de la BB cream si inca unu de la avon.

| Ioana456tt explică (pentru annaangel17):

BB cream si de la avon

| Trolli a răspuns (pentru Ioana456tt):

Incearca-l pe cel de la Revlon (color stay) sau Affinitone de la Maybelline.