| AndreiStoica003 a întrebat:

De ce generatia de copii asta e pierduta?

6 răspunsuri:
| William a răspuns:

Pentru ca majoritatea sunt prosti.

| RareşTPUro a răspuns:

Din cauza retelelor de socializare si din cauza tehnologiei care a evoluat atat de rapid. In trecut, in anii 85-95 nu exista internetul, nu exista facebook, twitter, ask.fm si alte site-uri de genul. Pe vremea aceea noi aveam copilarie. Nu ne statea gandul la "gagicarit", noi pe vremea aia ieseam afara la un fotbal, faceam prostii in fata blocului sau prin cartier, jucariile noastre erau reale, nu virtuale... Adica nu aveam smartphone-uri sau tablete nu eram asa cum e generatia asta din prezent... Generatia asta este pierduta din cauza tehnologiei si din cauza ca luamea a evoluat foarte mult.

| aXy99 a răspuns:

Mereu unii vor fi "pierduti", dar nu toti. Vezi tu, pentru o javra nu trebuie sa impusti toti cainii. Sunt destui copii destepti, cu initiativa, cu bun simt si cu tot ce le trebuie. Generatia asta nu e pierduta, pierdute sunt metodele unora de a comunica cu cineva ce a trait intr-o alta lume.

| KillMePlease a răspuns:

,,Generatia de copii asta" nu este neaparat pierduta, eu nu o consider asa....Sau nu vreau sa o consider...

| MskDesign a răspuns (pentru KillMePlease):

Este pierduta! In privinta asta poti sta linistit/a.

Răspuns utilizator avertizat