| Dyanes a întrebat:

De ce il visez in fiecare seara. daca eu nu ma gandesc la el? straight face
E posibil ca el sa se gandeasca la mine?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Chiar în fiecare seară?
www.elystar.ro
Pa, pa.

| Bris a răspuns:

Vis este un termen care descrie experiența subconștientă constând dintr-o succesiune de imagini, sunete, idei, emoții și alte senzații care apare, de obicei, în timpul somnului, dar mai ales în cazul tipului de somn în care ochii se mișcă (somn paradoxal). Capacitățile cognitive, precum gândirea și memoria, sunt secundare, persoana care doarme percepând psihic și emoțional evenimentele petrecute în vis ca elemente reale petrecute aievea.
Poate te asuta si asta http://www.visele.ro/
Este posibil ca el sa se gandeasca la tine :)) sau subconstientul tau:))...

| x3Ad a răspuns:

Mintea ta nu se gândeşte la el, dar inima poate. Deci, cred că totuşi îţi este dor de îl visezi.