| Deea a întrebat:

Cum sa pot sa visez in fiecare seara?big grin
Stiu ca nu e o intrebare prea buna dar ma gandesc ca poate stiti cevabig grin

Răspuns Câştigător
| yoyodedeea a răspuns:

big grin...eu stiu ca daca ai pijamaua sau lenjeria de pat albastra sau bleu influenteaza partea asta cu...visaaaarea:X:X.
aaa, si cand te trezesti daca te uiti prima data spre fereastra uiti ce ai visathappy

7 răspunsuri:
| mariaw a răspuns:

Se spune ca de multe ori visezi ceva legat de ultima activitate desfasurata.sau daca-ti pui nu stiu ce sub perna iti visezi destinu...prostii. In cazul viselor de multe ori functioneaza efectul placebo; si desigur e f posibil sa fie induse de framantari(sau realizari) din subconstient.dar.cu siguranta nu poti influenta visul, modul sau durata lui
Daca vrei intr-adevar sa recurgi la solutii extreme(altele decat relaxarea dupa bunu' plac) incearca planta viselor, Calea zacatechichi. o poti comanda de la etnoplant: http://etnoplant.ro/shop/produse/4-s...-plic5gr.html. Nu-ti doresc vise indelungate...ci frumoase:P

| adinaciosescu a răspuns:

Gandeste-te intens la o persoana sau lucru si. vezi poate ca-l si visezi

| blue_butterfly a răspuns:

In fiecare seara viseaza cu ochii deschisi. big grin

| AsU_2581 a răspuns:

Eu de cate ori bagam un cui visam de toatebig grin

| sssSnake a răspuns:

Ideea e ca tu visezi in fiecare seara 3-4 secunde! doar ca dimineata (avand un somn profund) nu iti mai aduci aminte ce ai visat. nu cred ca este un remediu la asta... sorry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De visat, visezi de fiecare data cand dormi, intr-un anumit stadiu al somnului. Insa e mai greu sa iti amintesti visele. O idee ar fi ca atunci cand tocmai te-ai trezit dintr-un vis, sa ai un carnetel si un pix pe langa pat si sa iti notezi toate detaliile, fiindca apoi vei incepe sa uiti din ce in ce mai mult din el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pune busuioc sub pernă! Vise plăcute.
Pa, pa.