| Miruna0909 a întrebat:

De ce în general cand vreau sa vorbesc cu cineva (colegi de clasa, cunostinte, amici, etc), persoana respectivă nu se uită la mine, și nu este atentă la ceea ce vreau să zic? Sunt mai multe faze de genu, persoana respectivă cu care vreau să țin o conversatie, este distrasă de alta persoana, și incepe sa vorbeasca cu acea persoana, eu ajungând sa vorbesc singură și să-i repet ceea ce i-am zis. De ce mi se întâmplă asta? Intimidez oamenii ușor? Nu se întamplă doar cu o singura persoana, cam cu majoritatea cu care încerc sa port o conversatie. Vă rog ajutati-mă, numai mie mi se întampla asta? Problema e la mine?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Posibil sa nu spui ceva interesant sau cel ce te asculta consideră că nu ai nimic interesant de spus și de a aceea nu este atentă la tine.

| Miruna0909 explică (pentru Hyperion7):

Pai eu nu prea vorbesc asa mult cu lumea, am anxietate, mereu sunt ganditoare, poate din cauza asta nu sunt interesanta

| Hyperion7 a răspuns (pentru Miruna0909):

Posibil și asta

| QWO a răspuns:

Poate au altă treabă de făcut, sau nu stie ce să îți zică acele persoane. Dacă vezi că nu te băga în seamă poți să îți găsești alți prieteni nu toți îs asa.