| anonim_4396 a întrebat:

De ce in generala nu poti avea prieteni adevarati?

Răspuns Câştigător
| cioko19 a răspuns:

Buna!

Pt pur si simplu lumea s-a schimbat, oamenii sunt mai rai si nu mai sti in cine poti avea incredere.

Un prieten adevarat se gaseste cu greu, dar o data ce il ai, nu il mai pierzi.

O zi buna!

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pentru ca suntem jumatate copii, jumatate adolescenti.Nu stim exact ce extrema sa alegem, suntem confuzi.Nici noi nu stim la varsta asta ce vrem...

| madalicious a răspuns:

Pentru ca cand sunt in generala sunt prea mici si habar nu au sa fie credinciosi, nu au destula minte pe scurt sunt prea imaturi.

si prietenii adevarati nu o sa gasesti stand pe loc.ci cautandu-i la liceu o sa fie lumea mai larga o sa cunosti mai multe persoane decat cunosti in generalatongue

bafta.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In generala inca sunteti copii, va considerati prieteni dar nu intelegeti adevaratul sens al cuvantului, la liceu apare invidia, fiecare vrea sa fie cat mai popular, incearca sa isi formeze o gasca, e o adevarata lupta. Putini reusesc sa isi faca prieteni adevarati.

| daii a răspuns:

Niciodata nu poti avea prieteni adevaratiwinking. Doar un prieten adevarat ai: mama ta! Este singurul prieten adevarat care ta ajuta neconditionat. oricand! Restul sunt dora amicioh go on.

by daiiwinking

cami
| cami a răspuns:

Stai calma, nici in liceu.

| ViVi a răspuns:

Pt ca in generala copii sunt mai mici si nu inteleg ce inseamna o prietenie speram ca in liceu sa fie mai maturi laughing

| marsy a răspuns:

Pentru k prietenii adevarati nu se gasesc la orice colt.

| Andraa a răspuns:

Poti avea...eu una am 4 big grin
si ne intelegem f bine.acum ca am intrat la liceu vb tot timpu, telefon, messengerbig grin

| Yly a răspuns:

Un prieten adevarat poate sa apara oricand.nu conteaza varsta, locul, eu am avut in generala prieteni adevarati cu care ma inteleg la fel de bine si acum:d
Asa ca, stai linistita si priveste inainte
{viata e scurta ca fulgerul care umple cerul de lumina happy }

| impossible93 a răspuns:

La varsta "generalei" copii nu pot realiza ce inseamna o prietenie adevarata!
Un sfat apropo de prieteni "adevarati":...Nu te increde in cel ce-ti zambeste si te admira iar la bine este mereu cu tine, ci apropie-l pe cel care te critica, iti da "palme" si te ridica cand te prabusesti caci acela iti este prieten adevarat!

Si stai linistit caci adulti sunt mult mai parsivi decat copii, asa ca ai grija cui ii incredintezi prietenia ta!

| Liada a răspuns:

Speranta moare ultima...si pina la urma exista undeva persoane care te vor intelege din jumatate de cuvint...nu fi trista...totul va fi la timpul sau...mult succes