| Mvnzmzx a întrebat:

De ce le place băieţilor să îşi ţină pantalonii mai jos ca să li se vadă boxerii?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Conform Wikipedia, această modă de purtat pantalonii mai lăsați se numește sagging, iar cel care poartă așa pantalonii se numește sagger. Această tâmpenie a început din Statele Unite, mai precis din inchisorile de acolo, pentru că nu aveai voie să porți curea la pantaloni, ca să nu se bată ăștia cu curelele sau să se spânzure. Deci ca să vedeți și voi de unde a pornit această chestie. După, moda de sagging a fost adoptată de artiștii hip-hop în anii '90. Pantalonii sagging au fost interziși până la urmă în sistemul școlar, agenții sau chiar aeroporturi...Chiar și așa a fost o pierdere din timp observ, deoarece și astăzi observăm că se poartă la fel."

| romeo78 a răspuns:

E o modă, interpretată greșit!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Invitatie la poponet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În generală aveam un coleg care îşi trăgea blugii în jos până sub buci şi aşa stătea cu ei tot timpul.Nici măcar o dată în 4 ani de şcoală nu i-am văzut şi eu fundul acoperit de nişte pantaloni.
N-am înţeles niciodată moda asta.De fapt, multe nu le-am înţeles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am auzit că e o chestie ce provine din închisorile americane. Deținuții care erau dispuși să ofere anumite servicii purtau pantalonii în acel fel... laughing Și acum cică e cool.

Răspuns utilizator avertizat
| thereisnothingleft a răspuns:

Pentru ca ei sunt pe invers.

| silentnoise9 a răspuns:

Ca sa para mai smecheri, probabil, da multora nu prea le iese smechereala