| Vizitiul a întrebat:

De ce lumea comanda un cheesburger dublu, o portie mare de cartofi prajiti si o cola light?

12 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai asta gasesti in toate fast-foodurile, este logic.

| LoveMe a răspuns:

Pentru ca le e foame!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Să reducă măcar la cola caloriile laughing

| luiza a răspuns:

Poate ca de foame...

| yellowalien a răspuns:

Bleah, singurul lucru pe care l-as putea comanda dintre cele mentionate de tine sunt cartofii prajiti laughing)
Lumea comanda numai prostii, fast-food e ok pentru ca se prepara repede si cica are gust bun chatterbox... Pe langa asta mai bem si o cola light, nu o cola normala, pentru ca noi avem grija ce bagam in organismul nostru, nu? oh go on...
Obezitatea este un fenomen ce ia amploare si in aceste conditii in loc sa se ia masuri, alimentatia este neglijata (parintii prefera sa le cumpere copiilor dulciuri din comert si mancare semi-preparata sau produse fast food decat sa gateasca si sa piarda timpul) iar sportul a ajuns sa fie considerat o activitate practicata doar de cei care vor sa faca performanta. De ce? Pentru ca ne place sa ne autodistrugem, pentru ca ne place sa ne uitam in oglinda la kilogramele in plus si sa ne plangem de mila si sa cautam tot felul de solutii gen pastilele minune pentru slabit, creme anticelulitice etc, in loc sa facem ceva cu adevarat folositor pentru silueta si sanatatea noastra!
Trist, dar adevarat!

| Victoria a răspuns:

laughing Nu pentru ca ai vazut mai multe persoane comandand asa inseamna ca toata lumea mananca la fel.

| vlaaddd a răspuns:

Ca vor sa isi distruga sanatatea.

| vlaaddd a răspuns:

Si sa ajunga ca Gore laughing

| Bubu a răspuns:

In special majoritatea adolescentilor prefera mancare asta.Pt singurul motiv: sunt bune la gust, dar nu se gandesc si la cat d sanatoase sunt.Pe moment nu simt nimic, dar peste catva timp da

| andreeeeeeeeea a răspuns:

Pentru ca...asta le place si le e foame laughing

| naf29 a răspuns:

Comanda ca sunt doborati ori de mirosul din fata fast foodului, ori ca e un fel de drog, sunt dependeti de junk food. Daca o sa realizeze ca nu le face bine pe viitor o sa se opreasca, dar putini sunt acei care se opresc, si uite asa am copiat ceva mai prost de la americani, devenim usor usor o tara cu oameni obezi, eu sper ca nu.

| gya15 a răspuns:

Deoarece le este foame si sunt dispusi sa manance orice, astfel uitand de mancarea naturala, fara euri si conservanti si de faptul ca pot devenii obezi! Fundita?