| Eduard619 a întrebat:

De ce lumea este inebunita sa copieze?
De ex ice bucket challenge...de ex acum toata lumea ofera pareri celor care dau comm si like... exprimati o parere referitor la acest subiect.

9 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Pentru că omul e o fiinţă foarte, foarte proastă. O explicaţie mai simplă nu am. Restul sunt extrem de complicate.

| Andeuta a răspuns:

Buna intrebare, dar cred ca deja sti deja raspunsul. Trebuie sa tinem pasul cu evolutia in general, daca nu te adaptezi, ramai in urma, nu reusesti sa te mai integrezi etc

| Lagorúthon a răspuns:

Pentru ca vor sa para "cool".

| timeOUT a răspuns:

Ce sa copieze?, cred ca nu ai inteles care a fost "moda" cu ice bucket...
Documenteaza-te referitor la originea idei, ea a fost "conceputa" spre a ajuta o anumita persoana ca re suferea de o anumita boala (scuze ca nu pot fi mai explicit, moda e din vara intrucat acum nu ai mai avea sa faci asa ceva), iar in semn de solidaritate majoritatea oamenilor s-au alaturat campaniei si "si-au turnat apa in cap happy ", deci nu este vorba de vreun plagiat sau ceva de genu, ci doar raspunsul populatiei globului (si a poporului roman) de a oferi sprijin (cei care refuzau plateau ceva banuti, spre a ajuta acea persoana, si pe cei in situatii identice,, multi au refuzat si au platit[oameni "mari"], multi au acceptat si tot au platit), iar altii au profitat de ocazie si au facut filmari, care, spre surprinderea tuturor, le-au pus pe... facebook.
Sper ca am reusit sa respund la intrebare, si sa o inteleg in acelasi timp.

| Eduard619 explică (pentru timeOUT):

Omule ma refer la ice bucket challenge nu modelul vedetelor care au ajutat oamenii cu nevoi...crede-ma stiu foarte bine la ce s-a referit ma refer la restul oamenilor care au facut-o doar de placere in fine...ala a fost doar un exempluwinking

| timeOUT a răspuns (pentru Eduard619):

. hmm potis a accepti ceea ce a zis "Gizăz", sau poti intelege ca omul poate face lucruri din placere, din plictiseala, la indrumarea unor persoane, dar cei mai multi "hakeri" care se gandesc sa copieze, este doar pentru a iesi in evidenta, intrucat daca stai sa te gandesti se copiaza doar lucruri care sunt in "trend", nu orice kick'swinking

| RauL8229 a răspuns:

Pai simplu...nu vor ca altu sa fie mai bun ca si el/ea... Si mai ales ca jfuehc hdueuuc hdhs hsuiei gayii grid dareaase... Întelegi?

| Doridd a răspuns:

Este un viral, la fel ca multe altele, fiecare face ce vede la altii, pentru ca,, asta e la moda'', pentru vede ca acea persoana primeste atentie de la altii, si este bagata in seama, toti facem asta pentru ca stim ca parerea noastra este importanta pentru unii si ne simtim mandri cand ne dam cu parerea despre altii, sau cand altii isi dau cu parerea despre noi, adica, depinde si ce zic ceilalti!

| Doridd a răspuns (pentru Doridd):

Pentru ca vede* Pardon