| dream19 a întrebat:

De ce majoritatea adolescentilor au un vocabular urat?

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca nu prea dau la scoala.Scoala lor e in winamphappy

| Cσσкiє a răspuns:

Păi educaţia lor reflectă educaţia primită, ca şi la Dl Goe. Şi-a dovedit incultura, aşa cum o face şi,, the new generation,,. Eu am 12 ani, dar bineînţeles că nu-mi place să vorbesc urât, nici nu o voi face! Plus că am primit o educaţie model de la bunicii şi părinţii mei, care încă există şi fac tot posibilul să-mi fie bine. Am observat şi eu că limbajul lor e foarte colorat, să ştii. Par mai teribili in opinia lor, desigur, şi nu fac deloc eforturi să-i îmbunătăţească si calitatea. Era o vorbă,,, Lucrurile sunt într-o continuă schimbare,,. Sper să fie aşa şi cu vocabularul lor. O zi bună, multă sănătate!

| Unique a răspuns:

De ce majoritatea adoloscentilor vorbesc asa de urat? pentru ca aud, asculta de la altii se iau dupa altii, crede-ma ca majoritatea dintre ei o fac ca sa se arate tari si mari, dar numa gura e de ei.Si inca ceva nu vorbesc in mod agresiv sau asa numa de ei (adoloscenti)vorbesc in mod normal si despre mine si eu ma includ aici, nu imi e rusine sa recunosc, si de ce vorbesc asa de urat, pentru ca ma simt incoltita si nervoasa, omul la nervi spune orice.crede-ma ca nu exista om pe pamant fara sa nu aiba pacate, daca nu o facut prin fapte o facut prin gand si vorbe.Asa ca nu ai ce sa faci nu ai ce schimba asta este lumea in care traim, tot mai multe c... e tot mai multi jignitori. etc asta este

oricum intrebare are rost si are un 10 de la mine

| Pupily92 a răspuns:

E "la moda" laughing vor sa para si ei smecheri si mai maturi devil si eu mai vorbesc urat, dar numai atunci cand sunt foarte nervoasa.

| Sylx a răspuns:

Nu stiu daca majoritatea, am realizat ca cei care il folosesc sunt capabili sa vorbeasca si civilizat numai ca nu vor. Isi adapteaza limbajul in functie de anturaj sau de persoanele cu care vorbesc si nu li se pare ca aduc o ofensa celor care asista involuntar la expresiile lor vulgare. Cei mai multi isi corecteaza pana la eliminarea din vocabular limbajul "de strada" pe masura ce se maturizeaza.

| jony a răspuns:

Fiindca nu a avut grija de el.

| ßέßέ a răspuns:

Pai de ce? Ca ei sunt " smecheri ", prin asta isi dovedesc inteligenta, prin injuraturi. Fiindca, chiar daca e un mare fricos, prin injuraturi cateodata intimideaza pe ceilalti. Asa poate spune ca e un mare "bazat".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dovada ca parintii ,, dorm''. Asta este educatia de la parinti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dovada ca parintii,, dorm''. Asta este educatia de la parinti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l'am capatat de pe chat si de la un prieten care mai vb urat sau mai zicea niste expresii urate, si eu nu stiu cum dar retineam tot ce zicea acel prieten. Si de caate ori se da cineva la mine pe strada si insista prefer sa ii zic una si buna sa ma injure si el si sa ma lase in pacewinking. Dar ce oamenii mari nu au? De unde oare am invatat noi [ copii ] aceste cuvinte? De la oameni maturiwinking.
Spre surprinderea mea am auzit'o pe o colega care nu injura si se inrosea imediat cum auzea de sex spunand o injuratura de toata frumusetea laughing, am ramas ceva de genu : straight face.

| andreea_4070 a răspuns:

Pentru ca in ziua de azi in mediul in care traim chiar si la adulti exista acelasi limbaj neingrijit
nu avem de unde invata asta e lumea din ziua de azi nu avem ce facestraight face