| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea adolescentilor se gandesc mai mereu la sex?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Poi nu toti sunt la fel adolescentii at incep sa traiasca cu adevarat viata, descopera lucruri noi si sunt curiosi de aceasta placere...mai mult baietiihee hee

10 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pentru ca:
- e ceva nou
- e ceva... placut
- e ceva... mai greu de obtinut (ceea ce amplifica dorinta)
- e ceva... unic
- e ceva ce "fac aia mai mari"
- include goliciunea partenerului/ei, si asta, iar atrage
Mai vrei?

Spor!

Janina
| Janina a răspuns:

Din curiozitate...vezi ceva nou iti place si il vreiwinking

pupimik
| pupimik a răspuns:

Pentru ca e perioada la care incep sa le joace hormonii.Si e ceva firesc.La fel cum animalele ajung sa fie "in calduri"...ca fel sunt si oamenii. Oamenii sunt doar niste animale mai evoluate(unii oameni)

cristian
| cristian a răspuns:

Pentru ca asa este firea umana. Vrei nu vrei vremea sexului este trecatoare si trebuie sa-ti traiesti clipa.

| J7anine a răspuns:

Peste tot numai aluzii, tot ce e sex-y e cool, atrage.vezi tv reclame la orice, internet etc. SEX SELLS! pacat ca unii se grabesc sa fie adulti si uita prea repede copilaria/adolescenta. si-apoi adult ai sa tot fii o viata-ntreaga! morala este: fiti copii cat mai puteti! happy

| miry a răspuns:

Din curiozitate

| blabla a răspuns:

Eu cred ca e vorba de varsta....in special baietii is curiosi...si se spune ca hormonii bantuielaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt aceasta intrebare nu e chiar asa de complicata cat pare, copii sunt inflluentati mai mult de clipuri si alte lucruri, iar dupa ce se documenteaza fiecare putin afla ca e ceva ce si ei pot face asa ca de ce sa n-o faca, iar acest gand le indeamna sa o faca, iar un alt motiv e gandul:"ce bine o sa arat in fata prietenilor/prietenelor cand am sa le spun ce am facut aseara"...eu nu zic ca toti copii sunt la fel dar nici nu pot spune ca sunt mai diferiti in teritorii ca acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au...mancarimi la hormoni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tramavaie... laughing