| mnia a întrebat:

De ce majoritatea adolescentilor sunt obsedati de integrarea sociala?

6 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Adica de Popularitate? Asa e in liceuhappy Cum unii se cred mai tari decat alti, multora nu le place si vor sa-i intreaca la orice.

Asa e Viata in Liceu.happy

| AndaWest a răspuns:

Pentru ca nimanui nu-i place sa fie aratat cu degetul ''uite ciudatul/ciudata'', stii cum sunt toti, rautaciosi

| NoCharachter a răspuns:

Mai bine integrat intr-o societate. Cu multi oameni pe langa tine, care sa te sprijine. Decat izolat si pus la zid. Nu?

| MadnessCaffe a răspuns:

Poate pentru ca in perioada adolescentei iti poti face cei mai multi prieteni, cu care ies pe afara, se distreaza, glumesc, vor sa fie vazuti mai bine, etc happy

| Death_4906 a răspuns:

Vor sa fie bagati in seama adica vor sa se integreze intr-un grup mai mare (cum e pă trend) de care sa se vorbeasca mereu de ei(bine/rau)... popularitate, fete/baieti, sa fie''cool''.happy
Daca nu se alatura unor grupuri sau incearca si esueaza sunt considerati fraieri.happy

| Pikhaciu a răspuns:

Clar pentru ca majoritatea adolescentilor isi doresc sa fie remarcati si apreciati happy