| Nemessys a întrebat:

De ce majoritatea baietilor isi lucreaza mai mult corpul decat creierul? rolling on the floor) Ce parere aveti despre acet gen?

Adica ok, vrei sa agati o,, piti ", dar dupa daca nu ai cap cum tii acea,, piti" langa tine?) Dar cum te descurci cat sa ai o viata buna? Ca doar atunci cand apare o problema nu cred ca-i arata el cele 6 patratele si dupa problema fuge.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru unii băieți e mai ușor să-și lucreze corpul decât să lucreze cu foaia și pixul. Majoritatea se și lasă de școală, o iau pe alte drumuri sau în unele cazuri mai fericite, se angajează. Îți dai seama că băieții de acest gen se limitează la fete care să fie pentru ei, nu au anumite idealuri. Unii se descurcă pentru că se duc la muncă, dar alții care stau încă pe banii părinților și nici nu învață și nici munca nu le e prea dragă, atunci cu siguranță, când va apărea o problemă în relația tipului respectiv, îi va arata fetei pătrățelele și fata se va liniști, pentru ca știe că pătrățelele vor salva situatia.

45 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu vad de unde atata amuzament in exces, probabil sa maschezi frustrarile.
Faptul ca iti lucrezi corpul e ceva sanatos, benefic si pentru creier, ca ori ce sport.
Doar nu faci asta numai in speranta ca vei avea succes la mai mare la agatat.
Cum tu te uiti la o fata la aspectu fizic si nu la personalitate, asa se uita si ea la tine.

| Nemessys explică (pentru ROB3RT89):

Mai bine nu comentai...winking

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Nemessys):

Mai bine nu mai puneai intrebarea!

| Nemessys explică (pentru ROB3RT89):

De ce? happy E vina mea ca tu dai un raspuns prost?
1. Nu sunt invidios. Ma amuza prostia unor oameni. ATAT! Nu am eu patratele si nici nu as vrea. Deoarece asa as agata numai proaste care se uita doar dupa fizic. happy Prefer sa impresionez o fata cu inteligenta mea decat cu niste patratele.
2.,,Cum tu te uiti la o fata la aspectu fizic si nu la personalitate, asa se uita si ea la tine"
Sa mori tu? Ma cunosti atat de bine si nu stiu eu?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Nemessys):

Ai zis-o bine tinere, sa o impresionezi doar!
Vad ca incepi sa gandesti bine.
Si cu atractia ce faci?
Daca vi acum si zici ca tu te uiti doar la personalitate si omiti aspectu fizic(sani fund etc) dupa ce intorci tu capu zi de zi, esti cel mai mare ipocrit.
Si acum lasa frustrarile, nu e o rusine sa fi "compot de oase" si sa ai 50 de kg cu televizoru in brate.
Doar ai personalitate nu?happy

| Nemessys explică (pentru ROB3RT89):

Https://www.tpu.ro/......litati-ar/
Citeste raspunsul. :) Este si acolo ceva de aspect fizic.;)
Nu am 50 de kg si nu ma uit la televizor. :) Zau de nu, trebuie sa ma inveti secretul tau. Cum de ajungi sa cunosti omul atat de bine? Teach me master!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Nemessys):

Eu zic ca esti un ipocrit.
Acum pe bune,daca tu stai o fata,sa-i zicem "urata" cu toate ca teoreric fiecare e frumos in felu lui, nu stiu, nu mai zic nimic.
Pai unii oameni se vad dupa cum scriu si ce scriu, dupa cum vorbesc si multe altele.
Eu de exemplu nu ascult rock sau manele, ce ar fi sa zic de manelisti ca sunt niste inculti si de rockeri ca sunt niste ciudati?!
Mai gandeste-te!

| Nemessys explică (pentru ROB3RT89):

laughing) Aparent imi bat gura degeaba.
Si mersi pentru compliment happy. Daca tu vrei numai tate si c*r de la o fata, e treaba ta. happy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Nemessys):

Vezi cum te grabesti si tragi concluzii pripite?
Doar asta ai fost capabil sa intelegi?!
Nu vreau numai asta, are si persoanalitatea relevanta ei.
Dar acum nu pot sta cu o fata si sa fiu atras doar de personalitatea ei, dar nici cu una care are un aspect fizic ok si un caracter care lasa de dorit.
Vad ca sunt multe care nu le intelegi, dar te bati cu pumni in piept degeaba.
Ce ti-am zis eu e ceva inconstient care nu tine de logica ta, dar o sa mai cresti si o sa intelegi mai bine.
Imi place uneori sa incurajez copii.
Toate cele bune!

| RAY a răspuns:

Pentru ca fizicul atrage sexul opus nu inteligenta, daca baiatul arata hot si daca e bolovan el va avea multe tipe chiar daca multe il vor respinge pentru o relatie, pentru o aventura merge, tu nu ai face sex cu unu hot chiar daca e prost? sa fim seriosi cei frumos si la dumnezeu i place

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Și tu, domnule Ray, vrei să spui că oaia aia epilată și photoshopată e hot?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Epilarea in acea zona este perfect normala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O fi, o fi, dacă tu zici.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici mie nu-mi place parul de pe piept, desi e ok, tipul arata hot, sa numi spui ca nu ai vrea asa barbat langa tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu știu, cu greu încerc să nu judec până nu cunosc persoana îndeaproape(cred că e mult mai important felul persoanei de a fi), aspectul e ceva superficial, nah, am ceva perfect acum, pentru mine e perfecțiunea, și cred că tu arăți mai bine decât el, adică tipul din poză păcat că nu am putut vedea clar în poza aia, probabil și din cauza ochelarilor.
Cât despre păr, pfff, nu-l cunoști pe tata, arată ca o gorilă, dar e cute, like it.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Atractia fizica e instanta,mergi pe strada si vezi o fata frumoasa pur simplu simti ceva,acel ceva se numeste atractie fizica,chimia aia, indiferent de personalitatea ei, statul ei social, nivelul ei de inteligenta, nu uita de efectul hallo, asociem o personalitate pozitiva si inteligenta cu aspectul fizic

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da, da, ai dreptate, oarecum
Atracție fizică/instant/chimie, efectul halo, apoi începi să spargi superficialitatea, să intri în esență și poate lucrurile nu stau așa precum ai asociat tu chestia x cu y, rămâi dezamăgit și te gândești că aparențele sunt ceva de moment, că ''aparențele pot înșela ''
Dar există cazuri și cazuri, nu trebuie să ducem nimic la extrem, doar ți-am dat o situație, mai discutăm despre asta cu altă ocazie, se supără Nemessys pe noi că chat și notificări, nu vreau asta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu facem chat,intrebarea e de ce barbati pun accent pe fizic,iar eu i-am raspuns si tu, banuiesc va vrea mai multe raspunsuri, da, i descoperi dar find urat nimeni nu vrea sa te descopere, asta e diferenta, prima sansa o au barbati frumosi

| Nemessys explică (pentru RAY):

Nu sunt fata xD.

| popescucarmen43 a răspuns (pentru Nemessys):

Mor laughing

| T0T a răspuns:

E problema lor. Fiecare pune accentul pe ce e în stare.

| anamariarot a răspuns:

Pe sistemul: „mușchii mei minte nu are" laughing)). Din perspectiva mea de femeie în devenire, poa' să fie și Făt-Frumos, că dacă nu-l duce capul, degeaba laughing

| George12345678 a răspuns (pentru anamariarot):

Da, de parcă atunci când te f*** o faci cu creierul lui, nu cu pulicica. Câtă ipocrizie...

| anamariarot a răspuns (pentru George12345678):

De ce sunt ipocrita? Ca spun ceea ce gandesc si nu rezonez cu tine, ca nu iti convine tie punctul meu de vedere? As fi ipocrita daca as spune ca nu conteaza deloc aspectul fizic, insa ce am vrut sa evidentiez e ca alte lucruri conteaza si cantaresc mai mult.
Nu suntem toti ahtiati dupa sex. Viata nu graviteaza in jurul sexului, calmati-va.

| George12345678 a răspuns (pentru anamariarot):

Zici tu aici că viața nu gravitează în jurul sexului, dar eu te contrazic și îți spun că sexul ne ajută să funcționăm normal... Și tu, la rândul tău, fără sex ești moartă. Ai intra în sevraj ca narcomanii happy

| anamariarot a răspuns (pentru George12345678):

Gresesti mult cand crezi ca acelasi mod de gandire se aplica tuturor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt vreun 'fat-frumos', niciodata aspectul nu a fost primul pe lista mea de prioritati, si am avut legaturi cu fete 'ok'. Ce-i drept, niciodata nu mi-am dorit o 'piti', nu apreciez fetele de genul.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are importanta pe ce loc situam aspectul fizic pur simplu atractia e instanta, involuntara, ca cand vezi una hot pe strada

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Din perspectiva mea de femeie în devenire, poa' să fie și Făt-Frumos, că dacă nu-l duce capul, degeaba
Degeaba e inteligent daca te degusta fizicul lui, fetele spun asta in mod public in privat ele dau alte afirmati, tocilari nu sunt populari nici fetele nu sunt topite dupa ei, pentru ca in lipsa atractiei fizice nu este nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Daca ai umblat numai cu taranci, normal.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce legatura are una cu alta

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Atractia fizica nu are legatura cu educatia sau inteligenta e ca setea sau pofta de mancare, e ceva involuntar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar. Asta e doar imaginea, ea doar atrage dar nu si pastreaza. Cel putin nu o fata care stie ce vrea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te scuz! Eu m-am raportat strict la întrebare. Îmi pare rău dacă tu crezi ca educația nu prea are importanță și să te angajezi nu e un caz fericit. Eu mi-am dat seama că nu mi-ai citit raspunsul cu atentie si nu l-ai înteles. E părerea ta, iar cu ironia, sincer, multă lume nu o înțelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac arte martiale deci automat imi lucrez mai multe chestii deodata.
- echilibrul
- viteza de reactie
- forta
- rezistenta
- tehnica
- siguranta
- concentrarea
- rabdarea
- ratiune
- controlul fricii

| Nemessys explică (pentru anonim_4396):

Foarte bine ca faci asta. Bravo (y) big grin

| Bombatomic_Mircea_1998 a răspuns:

In vara dintre clasele 9 si 10 am fost aproape violata chiar la o piscina, si nimeni nu a facut nimic, desi e plin de oameni. Acum sunt pe a 11 a si dau semne de bulimie.