| addictedtohim a întrebat:

De ce mereu când se întâmpla ceva, toti dau vina pe mine? Când prieteneam cu o fata si ea spunea ceva urât despre cineva si celălalt afla se gândea deodată ca eu am zis-o, când de fapt nu eu! Eu sunt foarte foarte sensibila dar să știți ca nu prea arăt latura aceasta! Nu sunt nici aroganta și nici rea. De ce pe mine mereu ma cred ca fiind o persoană rea? Daca se află ca cineva a vorbit ceva urât despre cineva..gata,clar ca eu am făcut-o.De ceeeee? Sunt perioade când toate astea sunt mai accentuate si efectiv plâng si astept mai repede sa plec sa uit de toți si sa incep totul de la zero! E nevoie sa schimb ceva in comportamentul meu? Se primește ca eu care sunt sensibila si nu prea arăt asta sunt mereu luată ca fiind o persoană rea, dar o persoană rea se arată ca fiind sensibila și nimeni nu se ia de ea... De ce oamenii sunt atât de naivi? De ce nu se învață sa nu deschidă gura până nu știu cu adevărat ce s-a întâmplat? De ce sunt eu mereu cea care suferă? M-am săturat sa fiu mereu luată ca pradă. M-am certat cu unele prietene din cauza invidiei, când ne certam m-ai scăpau cuvinte de genul "Am încercat sa fiu ca tine" "Vreau sa fiu ca tine" "Te crezi mai presus decât ceilalți" Am marele noroc de a avea o prietena care ma înțelege si ma cunoaște cu adevărat si stie ca nu sunt o persoana rea, ba din contra.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate te-au vazut mai mic de tot dau vina pe tine.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Oamenii sunt gelosi. Impaca-te cu ideea asta si o sa ai o viata mai frumoasa.