| Tudorbutan a întrebat:

Salut, imi poate spune cineva cu adevarat daca sunt urat sau nu? Ma uit mereu in oglinda si cand mi se pare ca arat bine, cand arat ca ultimul hidos si as vrea sa stiu parerea sincera despre cum arat. O sa dau mesaj pe Facebook cu o poza cu mine la care vrea sa imi spună

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In poza de aici esti chiar frumos.

| Violleta2022 a răspuns:

Pune-ti poza pe FB si pune si intrebarea acolo, sa vezi ce raspusnuri primesti, ca noi nu te vedem si nu avem habar daca esti sau nu urat.

| Tudorbutan explică (pentru Violleta2022):

Am spus ca va arat poza, ce vrei acum, sa intreb asta pe Facebook si sa vada toate cunostintele?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tudorbutan):

"cum 3 ore | Tudorbutan explică:
Straini pot fii sinceri pentru ca nu se vor simti prost sa imi spuna adevarul. Eu mai primesc complimente din cand in cand de la fete dar nu le pot lua in serios daca mie nu mi se pare ca arat demn de acele complimente (cateodata). Daca vrei imi poti lasa Facebook ul tau si sa iti trimit o poza pentru ca doar tu ai scris un comentariu relevant"
Deci te-ar deranja adevarul daca l-ai afla...adica vrei mai bine sa fii mintit, nu sa stii adevarul, nu?
la ce naiba de mai ascunzi dupa coada?

| Tudorbutan explică (pentru Violleta2022):

Esti pe alta planeta vtm, citeste din nou ce am scris ca e mai greu cu tine din cate vad

| Tudorbutan explică (pentru Violleta2022):

Si dc ai poza fake la profil? Iti e rusine de cum arati? Te simti urata?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Tudorbutan):

Violleta e batrana. Frumusetea fizica la ea, ori e in trecere, ori a trecut. Ea doar cauta atentie si vorbeste tuturor cu superioritate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tudorbutan):

Parca era vorba de tine, acum ce faci, esti sarcastic?

| dullcat a răspuns:

Buna.Stiu ca probabil nu asta vrei sa auzi, insa parerile unor straini chiar nu conteaza, mai ales ca sunt si troli pe aici care ti-ar putea spune numai lucruri urate, numai asa la misto.And then what?
Stai linistit, majoritatea adolescentilor au o perceptie negativa despre propriul fizic atunci cand se uita in oglinda, insa pana cand termini liceul aceasta ar trebui sa se imbunatateasca considerabil.In mod evident, e necesar sa faci si tu un efort in acest sens, de pilda sa te concentrezi pe trasaturile fetei care iti plac (cu siguranta te uiti obsesiv numai la ce nu iti place) sau sa iti repeti zilnic in oglinda cateva propozitii incurajatoare, pozitive.

| Tudorbutan explică (pentru dullcat):

Straini pot fii sinceri pentru ca nu se vor simti prost sa imi spuna adevarul. Eu mai primesc complimente din cand in cand de la fete dar nu le pot lua in serios daca mie nu mi se pare ca arat demn de acele complimente (cateodata). Daca vrei imi poti lasa Facebook ul tau si sa iti trimit o poza pentru ca doar tu ai scris un comentariu relevant

| dullcat a răspuns (pentru Tudorbutan):

Sorry, mi-a mai cerut lumea pe aici whatsapp sau Facebook insa din punctul meu de vedere acelea sunt doar pentru familie si job, nu pentru a vorbi cu oamenii de aici.In schimb sunt siteuri unde poti urca poza si primesti un link pe care apoi il distribui, fara cont, fara nimic.De exemplu : https://prnt.sc/

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde. Fiecare om e diferit in felul lui. Pentru unii poti fi hidos, pentru altii poti fi uratel, altii pot zice ca esti ok, altii chiar pot sa zica ca esti cat de cat atragator, etc.
Ceea ce face omul frumos pe termen lung, este comportamentul lui bun pe care il are, sau alte caracteristici ce atrage omul in general cum ar fi : inteligenta, umorul, compasiunea, etc.
Conteaza mult si cat de bine te ingrijesti prin igiena, imbracaminte, dieta ta de zi cu zi, etc. Toate cele de mai sus daca le faci cum trebuie, alcatuiesc aproximativ 70% din atractivitatea unei persoane.
Deci, doar prin aparentele fotografice si vizuale "face to face", o sa ai parte de toate opiniile. De la cele mai rele pana la cele mai bune.

| MariusPompeFunevre a răspuns:

Ba intergalacticule, eu iti zic ca arati bine daca imi dai 5 euro pe paypal gen