| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

De ce mereu dispar multe dintre persoanele dragi? De ce de multe ori ajungem sa ne atasam, sa le iubim, iar apoi ele pus si simplu dispar? crying Un raspuns momos?love struck Fundulita.

Răspuns Câştigător
| freehugs a răspuns:

Pentru ca oamenii mereu pleaca happy
daca te iubesc se vor intoarce candva sau intr'un alt timp sad

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu dispar, pleca intr-o lume mai bunawinking
Absenta lor fizica e intr-adevar dureroasa dar gandul ca acolo unde sunt le e mai bine e reconfortanthappy
Si in fond toti o sa plecam.Si de noi o sa zica altii ca am plecat devreme.Asta e legea de la Adam incoacewinking

| Chocolate a răspuns:

Soarta e ironica. Te face fericit dar de fapt isi bate joc de tine.Omului nu ii place sa fie singur si adora socializatul.Fiecare om e bun dar poarta uneori ura doar ca sa se apere.
Noi ne atasam de oamenii care ni se aseamana si care ne inteleg sau ii intelegem.Relatiile de amicitie sau alte feluri de relatie sunt atat de frumoase la inceput, dar cu timpul totul se dezleaga si persoanele dragi se indeparteaza de noi, apar altii si se incurca mereu lucrurile.
Prietenii vin si pleaca, viata trece si se intoarce, nu avem ce face...Cum spuneam, ironia sortii.

| Carlaaa a răspuns:

Pai. as incepe cu rugamintea de a-ti rezerva cinci minute pentru a citi asta :
http://azati.wordpress.com/2008/12/27/in-gara-monolog/
Eu am inceput sa plang, sa suspin, pentru ca m-a facut sa realizez ca prietenii inseamna tot.
Desi nu sunt prieteni, pentru noi inseamna tot, pentru ca si acei,, prieteni " care ne lasa, si ei la randul lor au fost lasati sau vor fi...
Acesta este cursul vietii pe care noi din pacate nu il putem schimba, si noi la randul nostru facem rau, pentru ca asa e omu`.
Si sincer imi pare rau cand ranesc si realizez abia mai tarziu.
Dispar poate pentru ca si-au gasit pe altcineva sau poate doar pentru ca s-au schimbat ei.
Este o intrebare la care nu se va gasi un raspuns concret niciodata, decat daca ne-am strange TOTI si ne-am spune parerea.
Ceea ce nu va fi posibil prea curand!
In speranta ca te-am ajutat, Kaylie!

| madaluhsha a răspuns:

Dupa parerea mea in viata toti ne atasam de persoane, pe care incepem sa-le iubim dar viata este schimbat-oare si in unele momente totul devine diferit. Iar toti ne facem prieteni buni, pe care din motive simple ii pierdem, dar prieteni vin si se duc si toate clipele pe care le petrecem cu aceea persoana vor ramane mereu o amintire.happy

| Vero1996 a răspuns:

Pentru ca asta e viata! Cand ne e lumea mai draga atunci dispare...cum sa zic eu...cand iubesti e imposibil sa nu fii ranit macar odata