| Kokowmw a întrebat:

De ce mereu ne judecam uni pe alti? de ce mereu uitam cine sunte-m de fapt? de ce mereu nu ne ajutam la greu? Asta e Romania? ce dracu tara mai e si asta? ca nici o data nimeni nu te ajuta toti sunt buni numai de ras.

4 răspunsuri:
| zbye a răspuns:

Crede-ma ca, cunosc si eu multi tipi din astia. de multe ori ajutam ba pe unul, ba pe celalalt iar eu cand le-am cerut ajutorul au inventat tot felul de motive ca ei nu pot pentru ca pleaca de acasa pentru ca n-au timp si tot felul de scuze. Din cati prieteni am, (si crede-ma ca nu am deloc putini), prieteni adevarati consider doar pe 2.

| LarisaTH a răspuns:

Lumea mereu va judeca si nu se va uita in oglinda mai intai... ei uita de :; ajutati aproapele; asta este sad lumea in care traim sad

| Kokowmw explică (pentru LarisaTH):

Larisa th ai dreptate insa cand te uiti la uni sau la alti ca au uitat ca iai ajutat sau la unele cand le vezi ca uita ca le-ai iubit crede-ma ca nu stii ce sa spui si mereu va fi asa

| maditzaa a răspuns:

Eu cred ca nu numai in Romania e asa, asa sunt toti, suntem cu sau fara sa ne dam seama...trebuie sa stii sa nu te impiedici de amanuntehappy