| MyTedyBear a întrebat:

De ce mi-e frica sa privesc oamenii in ochi?
Indiferent,fete sau baieti, staini sau cunoscuti.

Răspuns Câştigător
| Dy2000 a răspuns:

BUNA.Cred că esti putin timidă si putina incredere in tine nu ar strica.Contactul vizual este foarte important, inclusiv cand vorbesti cu cineva.Se spune ca atunci cand vorbesti cu o persoana si o privesti in ochi, esti sincera si un bun ascultator.deci sa nu iti fie jena sa privesti pe cineva direct.

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Se spune ca... oameni pot ascunde orice.Isi pot ascunde zambetul, tristetea...
Dar ochii nu mint niciodata happy

| mimiwewem a răspuns:

Pentru că nu ai încredere în tine.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Si eu fac chestia asta, din cauza ca nu prea am incredere in mine. Poate si la tine e la fel.

| Sociopat a răspuns:

Pentru ca esti o persoana umila.
Si Iisus a fost umil si uite ce-a ajuns. Poate peste cateva mii de ani TU o sa fii noul Iisus.

| fana1fp a răspuns:

Ochii sunt totul la o persoana. Poate tie frica sa nu vezi supararile sau razbunarea din ochii persoanei.Sau e cam naspa sa te vada mai ales un necunoscut ca te uiti in ochii acestuia!

| horia1999 a răspuns:

Pentru ca privirea lor te intimideaza.Eu nu pot de exemplu sa ma uit la un ochi care e ranit sau ceva saemanator.Parca simt ca am si eu acel lucru.

| CattTTaLLLiNa a răspuns:

Cel mai probabil ti-e frica de tine,ce vreau sa spun este ca iti este frica de privirea care ti-o va arunca si cealalta persoana,esti tu prea fixat probabil ca anumite persoane au prea multa rautate in privire, de multe ori si eu patesc acelasi lucru. :* nu mai fii asa, fi tu insati, priveste pe toata lumea uitatea peste tot, sa nu cumva sa ratezi ceva ce poate nu vei mai vedea vreodata :* succes