| UmbraDeVulpe a întrebat:

De ce mi se invinetesc mainile de la frig si ce trebuie sa fac ca sa nu se mai intample asta?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o lipsa de calciu! Mananca legume și fructe și mananca la ore regulate! De asemenea dacă stai intr-un climat mai rece poarta mănuși!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Manusi

| dullcat a răspuns:

Cand se invinetesc mai exact? Cand iesi afara? Acum ceva timp spuneai ca la lucru e mult prea cald. Daca e prima varianta, poarta manusi. Iarna se poarta manusi si caciula, fular, geaca groasa, ghete cu blana etc.La 26 de ani cat ai, trebuia sa stii deja aceste lucruri.

| Hyperion7 a răspuns:

Sa le tii in buzunar

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ai primit un link in primul comentariu.Citeste ce scrie acolo.

| Violleta2022 a răspuns:

S-au inventat MANUSILE, pe care este recomandat sa le porti iarna, cand este frig. happy