De ce nu e bine sa ai oglinzi in dormitor?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine spune asta?

| Edw08 a răspuns:

Or fi superstiții însă nimic dovedit. Dacă tie îți plac pune-ți?

| Raven a răspuns:

Există o superstiție legată de faptul că nu e bine să te uiți noaptea în oglindă că se deschide o poartă către altă lume și n-o să-ți placă ce-o să vezi. Mai e și o chestie feng shui, oglinda captează energiile și le reflectă și nu e bine să fii în zonă când se întâmplă...
http://www.revistateo.ro/......or-154347/

| wpetterssone a răspuns (pentru Raven):

Superstițiile rămân nedovedite. Fiecare își alege dacă vrea să gândească îngrădit de superstiții sau liber.

| Raven a răspuns (pentru wpetterssone):

Și motivul pentru care îmi spui mie asta este?

| Andreeush a răspuns:

Cine spune că nu e bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ti-a zis?
Eu am oglinda tot dulapu de sus pana jos, si e folositoare. Te uiti si tu in oglinda cum arati, inainte sa iesi pe usa afara.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

N-am auzit asta.
Daca-ti place, de ce sa nu ai? happy