| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu este bine să mâncăm după ora 6? cica ne îngrăşăm... De ce?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sub 17 ani nu te ingrasi..doar daca mananci chiar ca un fomist si de la fastfood.

| Dana211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat. Te poti ingrasa la orice varsta. Depinde foarte mult de cat mananci si cata miscare faci.
Dupa ora 6 scade rata metabolica si mancare nu se mai transforma in energie pentru ca aceasta nu e necesara din cauza ca seara nu prea avem activitate. Practic ziua ce mananci se consuma transformandu-se in energie ( asta daca ai activitate bineinteles!) iar seara se depune sub forma de rezerva si asa ajungi sa te ingrasi.