| daria996 a întrebat:

De ce nu imi vine ciclu regulat? Ciclu mi-a venit de la 12-13 ani, acum am 15 si nu imi vine regulat...imi vine regulat 2-3 luni dupa pauza vreo 2 luni.si tot asa. Mi-am facut probleme ca ar putea fi vreun chist? Dar nu am si nu am avut dureri niciodata. Daca ati trecut printr-o situatie asemanatoare sau aveti si voi aceasta problema ce ma sfatuiti sa fac?

multumesc anticipat(^_^)

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună Daria! happy
Într-adevăr chistul este unul din motivele pentru care poate să lipsească ciclul, dar nu cred că e cazul tău. happy Tu eşti încă adolescentă, mai poţi aştepta să se regleze. Încearcă să gândeşti pozitiv! Nu trebuie să te gândeşti imediat la ce e cel mai rău.
Îţi urez sănătate!

| looolliika a răspuns:

E ceva normal mi se intampla si mie din cand in cand... nu e nici o problema...

| malina1 a răspuns:

Si eu am problema asta dar e normel asa ca nu ai dc sa iti faci griji

| blaaaaa a răspuns:

De la varsta de 18 ani este posibil sa ti se regleze...nu cred ca trebuie sa iti faci griji