| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu se legalizează iarba?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce, ca să o luati razna? Oricum sunt destui aiuriti si fara iarba. Aia de pe marginea drumului este legală.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca Romania are educatia necesara pentru a putea fi suficient de cumpatati sa respecte limitele legale daca ar exista.

| dullcat a răspuns:

Din cauza tuturor drogatilor. Bunicii mei cultivau canepa in gradina si tatal meu manca semintele. Aveau gust de nuci, erau folosite in diverse feluri de mancare, deserturi etc. si nu se credea nimeni in filmele cu mafioti.Din canepa se si pot face o gramada de produse pentru constructii, pentru industria textila si asa mai departe.Dar na...laughing Din cauza canepei cu proprietati halucinogene, cea de tip industrial este si ea privita cu suspiciune, cand ar putea fi folosita pentru multe.E si un material foarte eco, rezistent, natural.

| Hyperion7 a răspuns:

Pentru că iarba te face eufotic>nu mai știi ce faci >poți face ilegalități
Sau mă rog, cam asta ar fi unul dintre principiile pentru care nu e legală, mai sunt și altele.