| EmaX a întrebat:

De ce nu se prinde vopseaua când esti pe stop?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Aceasta presupunere este destul de des invocata de multe femei care considera ca trebuie sa se evite vopsirea parului atunci cand sunt la menstruatie. Insa aceasta presupunere reprezinta un mit fals in totalitate, fiindca pana in prezent nu a aparut niciun studiu stiintific care sa demonstreze ca ar exista vreo legatura intre defectele de culoare sau nuanta care uneori pot sa apara dupa vopsirea parului in timpul sangerarii menstruale.
Explicatiile stiintifice si profesionale sunt prezentate in urmatorul material : https://www.cancan.ro/......-17184749;

,, Nu trebuie să eviţi vopsirea părului când eşti la menstruaţie pentru că acesta este un mit fals în totalitate. Mai are sens să te întrebi de ce să nu te vopseşti când eşti la mentruaţie? Nu! Singurul lucru adevărat în ceea ce priveşte vopsirea părului este că uneori nu prinde sau nu iese nuanţa dorită, însă toate aceste erori nu au nicio legătură cu vopsirea părului la menstruaţie. Ar fi doar simple coincidenţe. ""
Multa sanatate!