| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu vor unele fete de 13 ani sasi inceapa viata sexuala?

96 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Ptentru ca unele fete de 13 ani se mai gandesc si la carte, au o educatie sexuala in care nu e indicata inceperea vietii sexuale mai devreme de 18 ani pentru ca pot avea urmari pentru sanatatea lor si mai apoi la 13 ani pot dicerne cu greu persoanele care sunt de incredere si nu vor face rau.

| selef a răspuns:

Pentru ca numarul 13 e cu ghinion.

regis
| regis a răspuns:

Pentru ca ganesc cu capul.

| kufu a răspuns:

Pentru ca 13 ani nu e o varsta la care prioritatea sa fie dezvirginarea! Organele sexuale nu sunt complet dezvoltate la varsta asta... Si apoi. wtf? 13 ani! Jail bait!

| oooooooo a răspuns:

Pentru ca e prea devreme, nu e bine.nu pot decat sa le spun ''bravo''acelor fete.inseamna ca au capul pe umeri.

| elena a răspuns:

Daca tii neaparat poti s-o incepi, dar oare cum vei arata la 30 ani?

| arlicris a răspuns:

Pentru ca ele considera ca nu sunt destul de mature pentru asi incepe viata sexuala. Si eu cred ca fac bine, ele inca ar trebui sa se gandeasca la carte si nu la o viata sexuala activa ca au timp si pentru asa ceva.Prioritatea lor ar trebui sa fie acum invatatura.Si totusi unele poate nu sunt pregatite nici psihic nici fizic pentru a incepe viata sexuala.

| claudiarebecca a răspuns:

Pentru ca inceperea vietii sexuale tine de educatia si responsabilitatea pe care le ai in domeniu si de intalnirea partenerului potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ele nu sunt pregatite inca pentru asta si bravo lor. Dar tu, ce varsta ai de te roade chestiunea?

| wendy a răspuns:

Pentru ca au ceva mai mult in cap decat aer cald. foarte bine! la 13 ani corpul nu este pregatit pentru intretinerea de raporturi sexuale, iar mintea cu atat mai putin.

| ancasobo a răspuns:

Pentru ca niciun copil de 13 ani nu se va bucura de sex deoarece nu stie ce este acest lucru, cum sa-l faca si cum sa se simta! Nicio fata, dar niciun baiat nu trebuie sa se grabeasca! Degeaba citesti reviste sau mai stiu eu ce si vezi ca scrie : "numarul partenerilor nu conteaza", cand vei avea mai tarziu o relatie stabila vei intelege cat de mult conteaza si te vei da cu capul de pereti cand persoana pe care o iubesti te va respinge pentru ca ai avut prea multi.
Ieri am citit pe un forum despre o tipa care a spus :"Vreau sa raman studenta cu 10 la toate examenele si cu un iubit stabil de 1 an, nu vreau sa-l las sa se intalneasca cu colegele mele din generala sau din liceu si sa afle ca mi-am inceput viata sexuala la 13 ani si ca o faceam prin bai cu toti tipii."Sper sa intelegi cat de mult regreta ea pasul facut:chiar daca e de nota 10!
Si intelege ce teama are cand se intalneste cu cineva cunoscut:mai devreme sau mai tarziu iubitul ei va afla!

| ankyann a răspuns:

Pentru ca medical nu sunt pregatite.("sasi" se scrie asa sa-si).

auran
| auran a răspuns:

Si de ce ti-ai dori ca o fetita de 13 ani sa devina banca de sperma pentru cine stie ce terchea-berchea?

| moonY a răspuns:

Intrebare retorica...
pentru ca au 13 ani!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca fetele de 13 ani nu sunt mature fizic si psihic pentru inceperea vietii sexuale, fiindca asa isi cresc riscul de cancer de col uterin, fiindca nu exista nici o metoda contraceptiva 100% sigura si o sarcina poate omori o fata de 13 ani si, nu in ultimul rand, fiindca numai un pedofil ar vrea sa faca sex cu o fata de 13 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Teardrop:] a răspuns:

Pentru ca nu sunt pregatite pentru acest pas.

| andi a răspuns:

Bravo lor, rezista tentatiei! dar pe la 17 pot sa inceapa... dar cam rar fete din astea! big grin

| parokla a răspuns:

La
varsta
aceea
eu cred
ca invatam
si nu ocupam
de asa ceva

| d0i0n0 a răspuns:

Pentru ca gandeste-te oare la varsta asta poti incepe o relatie si in plus ele sunt invatate ca baieti le pacalesc si mai raman si gravide pe deasupra asta le mai trebuie? uni baieti se plictisesc de ele si gata altele

| jane_5414 a răspuns:

Sunt mai multe motive. din punct de vedere medical acest lucru nu este bun deoarece daca la aceste fete le-a aparut menstruatia se pot trezi cu un bebelus de aceea inainte ca sa-si inceapa viata sexuala trebuie sa se gandeasca la consecinte si trebuie sa stie cum sa se fereasca de anumite boli.de aceea le felicit pe cele care nu vor sa-si inceapa viata sexuala la o varsta atat de mica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le e rusine si nu vor sa se certe foarte rau cu parintii din cauza asta, mai rezista ele pana la 18ani si dupa aia du-te pe centura tata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ptr k li se pare rusinoss...si nu se grabescccccccccccc...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing Si eu am tot 13 ani. Si m-am gandit la asta dar in nici un caz n-am sa fac asa ceva pana nu e timpul potrivit. =D.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece sunt cu capul pe umeri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu raman gravida semnat alexandra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt. k au kpu p umar. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La

varsta

aceea

eu cred

ca invatam

si nu ocupam

de asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba mai lasa-ty treaba cu kartea... ce draq sa ty incepi viata sexuala la 13 ani e prea de tot