| sladkaea a întrebat:

Sall...deci la ce virsta e normal sasi inceapa o fata viata sexuala?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Normal ar fi dupa 18 ani...

| AlexiaD a răspuns:

Buna!kiss Nu exista o varsta anume, dar dupa parerea mea de la 18 ani in sus. Multa lume spune lucrul asta, iar si mai multa lume ii critica numindu-i pe cei care sustin ca 18 ani este varsta ideala, comunisti, incuiati la minte si tot felul de aberatii. La 18 ani esti pregatita si fizic si psihic pentru asta si nu uita ca este important sa faci acest pas cu un baiat pe care il iubesti si care NEAPARAT te iubestehappy

| diclorofosfat a răspuns:

Buna, eu sunt educator de sanatate reproductiva, si mereu ni se adreseaza asa intrebari.
Cind incepi viata sexuala trebuie sa fiu ULTRA pregatita, sa fii constienta de tot ce poate urma, o sarcina, boli,
insa un lucru este important! NIMENI NU TREBUIE SA TE IMPUNA SA O FACI, si ma refer nu doar fizic, "hai, fata, fa-o" "daca nu o faci nu ma iubesti". Spune-i prietenei tale ca are dreptul sa zica nu, si ca o relatie inceputa prea devreme sau din sfatul prietenelor poate provoca o trauma psihica.

| Chronicles a răspuns:

Cam de pe la 17-18.

| meseriasul88 a răspuns:

Salut! normal ar fi de la 18 ani in sus dar inainte de asta ar trebui sa te gandesti la cosecinte :sarcina, boli etc eu zic sa o incepi atunci cand crezi ca esti 100% sigura succes

| Issa20sb a răspuns:

Cand esti pregatita happy nu este o varsta impusa

| Maria_Dancau_1996 a răspuns:

Nu exista o anumita varsta ....este atunci cand te vei simti pregatita, asta nu inseamna ca de la 14 ani, trebuie sa fi informata despre riscurile la care te expui happysi sa o incepi cu cel care vei simti ca merita nu cu orice baiathappy