| anonim_4396 a întrebat:

De ce oamenii nu se mai gandesc la altii?
Sunt constient ca sunt SLAB, dar nu trebuie sa mi se reaminteasca asta mereu. Prietenii mei mereu fac in asa fel sa-mi zica ca sunt slab, si nu stiu cat de mult ma afecteaza asta.
Am bac anul asta, sunt stresat, mai am mai exact 77 de zile pana il dau. Nu am timp sa fac sport ca sa am pofta de mancare, uneori nu mananc deloc toata ziua, sunt destul de panicat din cauza examenului si ma simt prost cand aud ca mi se zice ca sunt slab.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da nu te mai gandi si tu atat. Fa-i si tu glume despre tine cu ei, razi, distreaza-te si gata. N-o fac cu rautate si nu mai fi si tu asa panseluta sensibila ca logic ca atragi glumele asupra ta cand te vad asa suparacios si slab.

| zăGhost a răspuns:

Ignora-i. Cred ca iti faci prea mari probleme cu BAC-ul. Daca inveti din timp, nu are cum sa nu fie ok. Invata sa te mai relaxezi.

| Freya1 a răspuns:

Pana dai bacul ar trebui sa nu te mai gandesti la asta ca sa nu te mai streseze dar dupa ar trebui sa te gandesti mai serios.
Daca mai multi iti spun ca esti beat si sa mergi sa te culci inseamna ca ceva e.Nu trebuie sa iti faci griji neaparat de cum arati tu ca fizic cat cum iti este sanatatea.Iar un om foarte slab nu cred ca e sanatos.

| NevermindXEXEXD a răspuns (pentru Freya1):

Pe 17 aprilie sunt programat pentru analize. A durat ceva pentru ca nu am primit cardul de sanatate si a trebuit sa ma duc sa rezolv problema, parintii mei nu m-au ajutat nici macar cu banii de transport pana in municipiu si e ceva drum...

| Freya1 a răspuns (pentru NevermindXEXEXD):

O sa iti faci analizele si cel mai probabil ori este genetic, ori ai un metabolism mai alert, ori pur si simplu nu te alimentezi cum trebuie.
Am si eu un prieten ce este slab si mereu imi spune ca asa este fizicul lui dar eu cred ca e doar din cauza ca nu se alimenteaza cum trebuie.Organismul lui sa obisnuit cu mancare putina si cand incearca sa manance mai mult i se face rau dar nu are cum altfel decat sa suporte pana isi revine stomacul.

| Andreeush a răspuns:

Nu mai da importanta la ce zice lumea. Fii tu insuti si incearca sa scapi de stres, relaxeaza-te.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Nu se mai gandesc"
Au făcut-o vreodată?laughing
Și nu, nu fi tu însuți, nici nu te relaxa, cum văd că scrie mai sus.Au dreptate(prietenii tăi)în ceea ce zic.

| Itzhic a răspuns:

Daca te deranjeaza atat de tare ca prietenii tai iti spun ca esti slab spune-le ca te deranjeaza. Dar daca ei continua sa iti spuna inseamna ca nu iti sunt prieteni adevarati si te sfatuiesc sa renunti la ei. Pana la urma o sa traiesti toata viata ta cu tine asa ca iti zic sa te simti bine in pielea ta. Bafta!