| anonim_4396 a întrebat:

De ce parintii ma obliga sa studiez si in timpul vacantei de vara :-(? am note foarte bune, adica nu as avea nevoie de asta...

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Poate cer mai mult de la tine. Poti sa le explici, ca ai invatat tot anul scolar, ca datorita acestui lucru ai note foarte bune si ca ar fi drept, sa te lase si pe tine sa te odihnesti, sa te incarci cu energie pozitiva prin relaxare.Si asa, poate vor intelege ca esti si tu un om si ai si tu limitele tale. Vacanta placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ei te obliga, tu de ce esti prost si te supui?

| marktheshark a răspuns:

Pai explica-le asta, arata-le.Un pic de studiu in vacanta nu strica dar incearca sa le spui ca vrei sa te relaxezi si tu in vacanta.

| AndreeaBianca123456 a răspuns:

Ca sa devii un om matur si intelept. laughing. Parintii tai sigur vor ca sa nu uiti ceea ce ai invatat intr.un an deci...baga mare!