| antonescu321 a întrebat:

Ce sa fac in timpul vacantei de vara(orice in afara de dormit)?

Răspuns Câştigător
| Zoey112 a răspuns:

sa iesi afara, sa te dai cu rolele sa iesi cu prieteni la o inghetata sau pizza la film cu bicicleta, pe terasa sau fa-ti un hobby mie imi place sa pictez, sa desenez sa cant, sa dansez orice sau sa citesti sau sa iti faci temele de vacanta

11 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poti sa te distrezi: plimbari, iesit cu prietenii, mers la film, dar poti sa si inveti ceva: o limba straina, sa mergi la un curs de dans, desen, sa citesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iesi afara,te plimbi cu prietenii,mergi la mare, la munte, faci curatenie, citesti, te poti apuca de un sport.
Te pup!

| 8mariastar a răspuns:

1.Ajung intr-un oras si o tara noua
Imi doresc Austria, Germania/ Istanbul sau Provence! Sper sa mi se intample

2. Ajung la mare
Oriunde! Daca se poate la Mamaia! Daca e sa visez mai cu spor zic ca merge si Grecia sau Malta happy

3. Sa facem un picnic
Am dorinta asta de foarte mult timp! Acum ca am reusit sa ajungem la SPA vreau un picnic romantic

4.Sa merg cu mama in vacanta
La mare daca se poate happy sau macar in ceva statiune

5.Sa-l ducem pe Kari la Zoo
Intr-un weekend sper sa-l ducem la Gradina Zoologica din Targu Mures! E cea mai mare din tara si atat de aproape de noi.

6.Si daca se poate la Acvariu si Delfinariu
Eu am foarte multe amintiri frumoase de aici si vreau sa le aiba si fiul meu

7.Un nou city break in Romania
Un city break in Brasov, Bucuresti sau Moldova

8.Nature getaway
Excursii la Vulcanii Noroiosi/ Transfagarasan/ Transalpina/ Pesteri etccc

9.Sa fac cat mai multe poze cu noul meu aparat foto
Am primit un nou aparat foto ce trebuie sa-l testez happy Deabia astept sa va scriu despre el dar astept sa il folosesc putin sa am ce sa va scriu happy

10.Pe lista de shopping stau:
- Sandale de trekking
- O umbrela suvenir
- Minim 5 carti de calatorie noi

| snzpaul a răspuns:

Păi ieși afară cu prietenii... du-te la bunici, schimbă locurile, fă-ți prieteni noi, fă-ți o prietenă... pierde nopți (dacă ai cu cine, singur e banal).
fă sport, aleargă, footbal, voley, mergi la ștrand.
Știu că o să sune plictisitor dar poți să-ți faci teme de vacanță (daca ai) să scapi... sau să recapitulezi.

| marktheshark a răspuns:

Poti merge la mare(cel mai indicat)big grin Poti vizita o tara straina daca iti permiti, poti sa iti vizitezi bunicii, poti citi o carte, sau poti sta pe pc si sa iti omori ochii cu facebookul si cu jocurile(nerecomandat)

| EmyEmyy a răspuns:

1. Sa iti faci un hobby cum ar fi : desenatul, dansul, jongleritul, pictatul, un sport anume ( stiu unul si se numeste parkour poti cauta pe youtube), cititul, scrisul, compusul, cantatul
2. Iesitul afara
3. Descoperirea unor chestii noi
4. Poate vara asta iti vei face un vlog sau un blog sau un jurnal
5. Teme sad

Sper ca ti-am fost de folos.

| CandyღDulceata a răspuns:

1. poti sa iesi la o terasa, prin oras cu prietenii
2. poti sa mergi in vizita la rude, de pilda cum fac eu
3. poti sa te uiti la filme\seriale online
4. poti sa iti cumperi un papagal sau hamster daca nu ai deja, fiindca ei iti ocupa timpul si nu te plictisesti
5. poti sa te joci jocuri de pe net
6. poti sa iesi la o piscina\strand cu familia sau cu prietenii
7. poti sa mergi la tara ( daca ai bunici acolo )
8. poti sa te uzi cu apa cu prietenii tai
Distreaza-te, ti am dat niste sugestii care le fac eu vara asta ca sa nu ma plictisesc!

| BrokenAngels a răspuns:

1. Du-te la un film in aer liber
2. Viziteaza un acvariu
3. Mergi intr-un parc de distractii si da-te neaparat in roata
4. Construieste un cort din paturi in curtea ta
5. Alearga prin ploaie
6. Fa un foc de tabara impreuna cu prietenii
7. Fa o excursie
8. Alearga dis de dimineata, cat sa prinzi rasaritul
9. Citeste o carte pe iarba, la soare
10. Ia micul dejun in pat

| GheorghiuNarcis2000 a răspuns:

Pai cele mai bune ar fi:
1)Iti lucrezi masa musculara
2)Iti iei un job
3)Te recreezi in vacante sau in oras cu prieteni.

| Andreeutza_Andreea_1983 a răspuns:

Viziteaza Romania.Mergi la Pitesti la Planetariu, Mergi la Curtea de Arges, mergi la Alba Iulia, etc.
Sau du-te intr-o tabara!

| VaLeRyW97 a răspuns:

1.poti sa te apuci de un sport cum ar fi inotu pentru ca se potriveste cu acest anotimp.

2 sa mai iesi pe afara cu prietenii

3. sa te duci la film cu prietenii sau cu familia