| Antonia154 a întrebat:

De ce prietenul cel mai bun. te tradeaza. Prin fapte care dor? si nu te asteptai de la el la asa ceva niciodata?
Deci uitati-va cum stau >treburileAAm sau pot spun ca am avut o prietena la care tineam enorm de mult, ea stia totul despre mine.Si eu am facut o greseala.asa spune ea.si ne-am certat cu o zi inainte de anul nou. De atunci nu mai vorbim. Cauza ca ne-am certat este ca am planuit sa facem anul nou impreuna si s-au schimbat planurile fiindca eu am hotarit sa fac anul nou cu prietenul(fostul)si inca niste prieteni in alta parte...sa-i spun asa. in alta partre a orasului. Aseara am aflat ca ei sunt impreuna.desi ea stia ca lucrul acesta o sa ma doara FOARTE tare.Cum sa procedez in cazul acesta? V+reau. foarte mult sa il intorc. ceea ce nu prea cred ca este poasibil.nu stiu daca el mai simnte ceva pentru mine. Ajutati/ma in aceste moment.

2 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Cred ca mai bine ai vorbi cu ea si i-ai spune faptul ca iti pare extrem de rau ca nu ati petrecut Anul nou impreuna.Iti dai si tu seama ca ea s-a simtit foarte aiurea pentru ca tu ai lasat-o balta atunci, deci da, ai gresit. Explica-i ca tie iti place de respectivul si ca nu estii de acord cu relatia lor.Va intelege, daca iti este chiar asa o buna prietena:*Bafta!

| feliciazavoraru a răspuns:

Uite cum e treaba:prietena ceea tea iubit tare mult, si a tinut la tine cu adevarat.De ce nu ai mentionat aici fapta aia pe care a facut-o mai demult pentru tine? aa?
peurma dupa ce tu ai lasatoo ai ashteptat iertaree,, de unde sa se iea si asta? stii cand miai propus sa ne impakam eu am crezut ca tu cu adevarat vrei asta.asa ai inceput cu cuvinte ca mi-a parut ca vrei asta cu adevarat,,, da tukma in momentu ista am inteles ce ai vrut tuu...si mie persoana ceia mea zis:ca tu vrei doar prin mine sa te apropii de el.si a avut dreptate...mda doinaa amuia eu multe am inteles,
de ce esti asa proasta? tu nu vezi ca el nu era fericit cu tine? de ce te mai bagi atita in viata lui si alergi dupa el atita?
askultama atent:tu pe noi nu o sa ne desparti.si daca noi o sa ne despartim crede-ma ca tu nu o sa fii implikata in asta.nish deloc.

tu stii cum nia nio fost atunci? nu, nu stii sh tu nish pina in momentu de fata nu ai inteles ca eu la tine tineam mai mult decit la oricine.eraam proasta. tare proasta.sh amuia nia deloc nuni pare rau de tine amu accepta realitateaa.asta eeee