| Sorin7777 a întrebat:

De ce se casatoresc fetele, fac copii apoi divorteaza si au si pretentii mai mari ca inainte?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Se casatoresc pentru ca asta e visul oricarei fete. Divorteaza pentru ca isi dau seama ca casatoria nu e ceea ce au crezut ele sau pentru ca au ales un barbat nepotrivit pentru ele. Copiii apar in mod normal in cadrul casatoriei.
Pretentiile mai mari vin din cauza ca prima data nu au avut pretentii si au dat gres. Acum stiu ce vor si nu mai accepta alt barbat cu care sa ajunga la divort. Ele devin constiente ca unele defecte ale barbatilor sunt intolerabile in cadrul unei relatii, defecte care inainte le-au trecut cu vederea dar au fost nefericite din cauza asta.

| ibaal a răspuns:

Din acelasi motiv ca si barbatiilaughing
Dar, trebuie intrebati, sunt atat de diverselaughing