| anonim_4396 a întrebat:

De ce se joacă cu tine? Cand ajunge langă tine te ține în brațe și îți vorbește, dar apoi se vede cu altele, iar tu devii doar invizibilă.
Ce părere aveți de afecțiunea falsă a băiețiilor? De ce o fac? Doar pentru că au fost răniți sau doar pentru distracție?
Nu faceți mișto, nu am chef și nici dizpoziția perfectă să vă accept răspunsurile tampite.

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Sunt barbati in lumea asta care nu pot sta cu o singura femeie, au nevoie de mai multe.Umbla o zi cu una si ziua urmatoare o schimba.Asta tine de nevoile sexuale ale fiecaruia. Dupa ce un barbat tine o noapte o femeie(stii ce zic) nu o mai vede asa atractiva ziua urmatoare, in timp ce sentimentul de atractie al unei femei fata de un barbat creste dupa fiecare act.La un moment dat totul devine obisnuinta.Omul e mereu atras de tot ce e nou si de tehnologie, e intr-o continua evolutie si de-a lungul vietii isi schimba in permanenta gusturile.Asa e si cu atractia.Te plictisesti de acelasi chip, de aceleasi convorbiri si personalitate. Vrei s-o schimbi cu ceva nou, un alt tip de fire si un nou sentiment.E ca o melodie pe care ai vazut-o de mai multe ori si ti-a placut, dar dupa stiai versurile si linia melodica pe de rost, nu era asa fain s-o asculti ca la inceput.Asta se pune doar in cazul nevoilor sexuale, in iubirea pura esti fericit/a sa ai aceeasi persoana langa tine toata viata.

| CryLulu a răspuns (pentru BlackRose03):

Iubirea devine în zilele acestea mai puțin importantă și cea adevărată din ce în ce mai rară.

| BlackRose03 a răspuns (pentru CryLulu):

Da,pentru ca oamenii sunt mai preocupati de popularitate si bani.Asa a fost dintotdeauna, dar acum e mai rau, pasiunea si dragostea pentru bani au devenit o prioritate.N-ai mai multe femei? Nu esti smecher.N-ai bani? N-ai un loc in societate.Nu bei/fumezi? Nu ai curaj.
Prostia oamenilor...Dar iubirea sincera unde e? Nu mai e. straight face

| CryLulu a răspuns (pentru BlackRose03):

Exact. Mersi pentru tot, sper ca dincolo de falsitate și prefăcătorie să se găsească pentru fiecare persoana potrivită.

| BlackRose03 a răspuns (pentru CryLulu):

Si...cred ca ar trebui sa iti gasesti pe cineva care e dispus sa aiba o relatie serioasa cu tine.Imi pari o fata buna si pui la suflet pentru persoane care nu merita.Tu nu esti o jucarie, esti o fiinta constienta care are dreptul sa ia propriile decizii, ai dreptul la iubire adevarata.Un om care se uita dupa altele desi are femeia perfecta langa el trebuie lasat singur sa sufere.Nu cred ca va renunta la acest obicei pentru tine, dar daca o va face te iubeste.Trebuie sa afli adevarul, nu poti trai in minciuna. Sper sa treci peste aceste obstacole si sa-ti gasesti fericirea, numai bine!

| CryLulu a răspuns (pentru BlackRose03):

Nu e atat de ușor, poate nu e el perfect, dar îl iubesc, și acum nu mă pot îndepărta să aflu dacă îl pot uita.
Doar pot spera ca timpul să ne apropie, ori ca acele clipe ce le avem împreună să nu dureze o eternitate, pană la urmă o să ne îndepărteze ceva dacă nu iubirea.

| BlackRose03 a răspuns (pentru CryLulu):

Iubirea nu e totul. Daca situatia continua va veti departa si relatia se va rupe intr-un timp scurt.Intr-o relatie e nevoie de iubire din ambele parti, incredere si fericire.Il iubesti, dar oare el te iubeste? Stiu ca e greu, dar uneori e bine sa accepti adevarul. Daca nu incerci sa te departezi nu vei afla daca tine la tine si intr-o zi poate el va pleca si nu se va mai intoarce.Cu atat o lungesti mai mult, cu atat vei avea mai mult de suferit pe urma.Mai lasa-l in timp si daca vezi ca situatia e la fel sau se agraveaza pleaca.Gandeste-te ca o relatie in care sunt conflicte si dragoste doar din partea ta se va destrama.Meriti mai mult.

| CryLulu a răspuns (pentru BlackRose03):

Mersi, voi încerca.

29 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca e baiat iar hormoni i spun sa faca sex des de asta, in lumea animala de care apartinem si noi masculi se reproduc de ori au ocazia cand femelele sunt la ovulatie cum la femei ovulatia e ascunsa mascuili sunt mereu in alerta de noi prade, asta nu inseamna ca acel baiat nu poate iubi pe cineva dar daca omul are noroc la multe fete de ce sa stea cu una? si da omul e poligam nu monogam

| CryLulu a răspuns (pentru RAY):

Deci e mereu într-o continuă distracție și aventură sexuală, doar cand are nevoie de afecțiune se atașează? Asta vrei să spui?

| RAY a răspuns (pentru CryLulu):

Nevoia de atasament e una iar dorinta sexuala e altceva, omul simte nevoia de a face sex ca tu il atragi sexual sau are chef de sex si nu are cu cine sa faca sex, pentru ca daca o data a mers isi repeta trecutul

| oprescudorin11 a răspuns:

Se 'joaca cu tine', caci te complaci!
Nu generalizez, baietii nu sunt toti aroganti, iubitori de ocazie!
Daca tu te multuumesti cu facilitati, e treaba ta, sa nu te mire consecintele.
Lumea e plina si de baieti si fete pe toate dispozitiile si gusturile!
Dar nimeni nu poate interzice LIBERTATEA de a te consuma in MOCIRLA!
Asta e doar alegerea noastra! Succes!

| untu a răspuns:

Doresti un baiat bun petru realtiile de prietenie spre casatorie? Uite aici:-http://www.crestinism.net/......rului.html
-http://lataifas.ro/......i-pereche/
-http://femeilor.ro/......a-250.html
-http://sfatuitoarea.blogspot.ro/......tului.html Doamne-ajuta si bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce se joaca cu tine? Pentru ca tu ii permiti asta. Foarte simplu. Nu poti condamna prostul ca e prost dar te poti condamna pe tine pentru ca ii dai voie sa fie asa cu tine.

| CryLulu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru că îi place să mă vadă suferind, cred...

| anonim_4396 explică (pentru CryLulu):

NU sa crezi, sa fii sigura de asta. Dar repet, se poate bucura de asta doar pentru ca tu ii dai voie. Deci e si vina ta, nu doar a lui. Alta data pastreaza distanta si da-l dracu.

| CryLulu a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum, tot ceea ce trebuie să fac e să aștept pană la momentul oportun și o să văd cum decurge, dacă e tot un fustangiu mă descotorosesc de el și îl dau dracu. Mai bine acum decat prea tarziu.

| anonim_4396 explică (pentru CryLulu):

O idee foarte prosta. Tu crezi ca ala s-a schimbat peste noapte? Nu. Dar asa sunteti voi fetele / femeile. Pana nu va ardeti nu va simtiti bine. Treaba ta. Daca eram in locul tau nu il mai bagam imediat in seama.

| CryLulu a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci ar trebui să pun punc acum, nici eu nu prea pot crede asta.

| anonim_4396 explică (pentru CryLulu):

Prima ta idee buna pe anul asta. Sa speram la mai multe.

| CryLulu a răspuns (pentru CryLulu):

Totuși e puțin amuzant cum se poate șterge cu buretele tot în cateva secunde.

| anonim_4396 explică (pentru CryLulu):

Depinde de persoana. Am avut o relatie de 3 ani care s-a terminat acum cativa ani si nu am fost macar o zi trist ca s-a terminat.

| CryLulu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu toții suntem diferiți, eu aș alege să sufăr în tăcere sau să trăiesc în uitare, alții ar începe o nouă relație, iar unii s-ar arunca în patul cuiva pentru o reînnoire. Depinde cine alegi să fii și cum să continui.

| Xelon a răspuns:

Se joaca cu tine pentru ca tu îi permiți asta, deci este clar ca și ție îți place situația și nu ai motive sa te plângi.
Sunt unii băieții care cred ca dacă au cat mai multe fete în preajma sunt mai smecheri, problema este la fetele care le permit sa facă asta.

| CryLulu a răspuns (pentru Xelon):

Nu îi permit să facă orice, dar nici nu îl pot evita, suntem colegi.
Poți scoate cineva din viața ta doar dacă te îndepărtezi, dar nu e posibil.

| Xelon a răspuns (pentru CryLulu):

Asculta, îți spun ce am pățit eu, din păcate aveam obiceiul prost de a flirtra cu mai multe fete deși aveam iubita pe care chiar o iubeam, pana la urma ea mi-a zis ca dacă mai continui o sa se despartă de mine( nu am crezut) și s-a ajuns la despărțire, 1.luna mi-a dat ignore total, am suferit foarte mult, după o luna ne-am împăcat și de atunci nu am mai făcut chestii de genul asta și acum locuim împreună,
Crede-mă dacă te iubește nu v-a vrea sa te piardă, sfatul meu este sa îi spui asa "dacă ții la mine încetează cu comportamentul asta", dacă se oprește înseamnă ca te iubește, dacă continua, îi dai liber, nu contează ca sunteți în aceeași școală, pur și simplu nu îl mai bagi în seama, dacă te iubește vine el la tine, dacă nu vine înseamnă ca nu te place, deci nu merita sa suferi după el.

| CryLulu a răspuns (pentru Xelon):

Ai dreptate, dacă mă iubește cu adevărat se întoarce pe drumul corect, iar dacă nu, nu a făcut-o niciodată.

| muziclive a răspuns:

Din punctul meu de vedere,el tine la tine, dar se duce la altele ca vrea "aventuri". Relatia cu el e setioasa? Daca da, asta e.El te iubeste si nu ar putea renunta la tine(o stiu din experienta). Incearca sa te desparti de el, cum reactioneaza? Arata.i ca nu esti jucaria lui, aia buna, care o foloseste cand are nevoie.Arata.i ca esti hotărâtă si stii ce vrei de la el.Il vrei doar pentru tine.Ameninta.l! Spune.i ca daca o va mai face inca odata, te desparti de el.(si daca e nevoie fa-o, fara remuscari, daca te iubeste, o sa se tina dupa tine)Tu vrei fapte, nu vorbe.
Sper ca te am ajutat.Si spor la treaba! happy

| CryLulu a răspuns (pentru muziclive):

Știi, cateodată nu știu dacă cu adevărat mă iubește sau doar sunt o jucărie. E cu adevărat amuzant cum pot fi manipulată.

| MoiseAlessia a răspuns:

Nu totii baieti sunt asa majoritatea sunt buni stiu asta ma cuosc cu un baiat de 8 ani, si nu e fals.dar baietii ca el sunt rari