| vilceagheorghe1234 a întrebat:

De ce se zice: Counter terrorist Win si nu se zice: Counter terrorist is winning? Este prezent continuu si nu prezent simplu cred

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca e un joc vechi in care gramatica englezeasca lasa de dorit

| Nemessys a răspuns:

Faza cu,, is winning" este o actiune care de desfasoara FIX in momentul vorbirii.
Dar simplu cu,, win", o actiune care are loc cu regularitate.

| Cristian_Constantin_Nanu_1978 a răspuns:

Este corect Cointer terrorist wins deoarece când spune asa este o acțiune deja terminată și dacă spunea Counter terrorist is Winning atunci este inacțiune in derulate neterminata. Cea ce nu ar fi corect

| Cristian_Constantin_Nanu_1978 a răspuns:

Este corecta prima varianta deoarece prima arată o acțiune deja încheiata iar Counter terrorist is winning arată o acțiune in desfășurare, neterminata. Cea ce nu este corect deoarece de fiecare data când un meci se termina spune Counter terrorist win(adică o acțiune terminată)