| naviDIabLO a întrebat:

De ce succesul altora(plan profesional, sentimental, social) ma descurajeaza?

4 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

Se numeste gelozie... oooo vai

| Alice_6278 a răspuns:

Deoarece nu vrei sa acceptzi si sa suportzi adevarul.fii tare incearca sa patrunzi in lumea frumosului si atunci vei fi si tu o persoana respektata.:*

| BeT a răspuns:

Din cauza ca te crezi mai Inferior. din intrebarile pe care le pui, eu imi dau seama ca esti o persoana cu capacitati "fenomenale". dar tu sigur trebuie sa cauti in interiorul tau adevaratul "EU". Tot ce este greu la inceput va fi foarte usor la sfirsit.Nu mai privi la altii, ci privestete pe tine.Pe plan profesional, eu zic ca poate nu sti ce doresti exact.Pe plan sentimental.trebuie sa devii tu in primul rind un"sentimental"asa vei intelege sentimentul iubirii.Pe plan social este putin mai greu azi, dar daca vrei sa devii un adevarat om al societati incearca sa respecti pe tot omul, ajuta cind poti ajuta, etc.etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaaaaaaa, pai daca te uiti la altii, vezi-ti de ale tale, fa efort fizic mai mult, echilibreaza psihic, nu glumesc, este un remediu.
Eu n-am timp sa ma uit in curtea altuia, si cand scriu aici lucrez, de dimineata si pana seara.
Ocupa-ti timpul cu ceva ca sa nu mai analizezi mereu.
Ai si tu dreptate, unii au de toate si altii nimic, asa a fost dintotdeauna.