| alexxxya a întrebat:

De ce sunt baietii atat de nesimtiti si fac fetele sa sufere? oare dc?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Nu e chiar asa...Sa sti ca mai intai trebuie sa cunosti baietii...Eu consider ca doar 10-15% dintre ei sunt nesimtiti si se poarta urat cu fetele...Cunosc multi baietii si sa stii ca se poarta foartee frumos...ba chiar eu prefer afara sa stau cu baietii decat cu fetele...Nu stiu ce problema ai tu cu ei insa daca s`a purtat cineva urat cu tine ori este mult prea prost ori ai facut tu ceva dupa care a urmat asta...straight face

P. s. - Nu judeca NICIODATA toti baietii din cauza unuia!

Ciao :*

31 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

happy Asa sunt unii dintre ei.happyRari baieti intalnesti sa nu faca una ca asta sad

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pentru ca multe dintre voi meritati...
Pentru ca sta in caracterul nostru...
Pentru ca suntem niste porci (cu coada-n fata).

| anaid a răspuns:

Noi vedem problema asa pentru ca suntem fete. Dar oare baietii nu cred acelasi lucru despre noi? Oare noi fetele nu ii facem pe ei sa sufere? Trebuie sa punem problema si asa, sa ne gandim si ce am crede noi daca am fi in locul lor.Si trebuie sa recunoastem ca nici noi fetele nu suntem usa de biserica...parerea mea:d

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Si fetele cum sunt?
Baietii nu sunt nesimtiti; sunt doar fete care le dau ocazia sa se manifeste astfel.

| Mwhahahaa a răspuns:

Nu toti baietii sunt asa.

Noi fetele, nu trebuie sa le permitem orice...

Sfat: Fetelor nu va uitati la baietii care nu au cei 7 ani de acasa si nu stie sa se poarte cu o fata/femeie...

Luati un baiat bland care sa nu va faca sa suferiti...

Mai intai trebuie sa cunoasteti persoana respectiva incat sa puteti avea incredere indeplina in acesta...Si sa continuati "relatia" mai departe ...Genn: FERICITI!

:d:d:d

| covexrobu a răspuns:

Depinde de persoana si de educatia acelei persoane. Daca iei o persoana cu 2 clase ca trenul sigur te va injura te va bate si te va face sa suferi. Dar daca iei pe unul cu studii superioare crescut intr-o familie buna garantez ca nu te va face sa versi nici macar o lacrima. Si VOI fetele sunteti PROASTE ca le permiteti sa va faca tot ce vor ei. Daca l-ai lasa la prima intamplare de acel gen sigur nu ar mai face asa ceva. Eu personal nu pot sa ma port urat cu o fata nici macar sa ii zic ceva urat cu intentie poate doar intr-o gluma adecvata.

| dyav0litza a răspuns:

Pt ca sunt niste prosti ( unii ) si eu am patit-o... E si vina noastra pentru ca nu ii scoatem la respect ar trebui sa facem cum faceau ei pe vremuri le dam cate o palma, un pumn, le invinetim cate un ochi, ii injuram ii punem numai la munca sa invete sa ne respectelaughingcrede-ma un tratament de asta a la eu si iti spun sarut mana dupa 20 de ani de casniciewinking sau am vrea noi.Bine ca mai sunt si unii baieti de treaba care vor sfarsi fericiti k o prietena iar la restul le vor ramane doar vagaboantele cu care nu vor avea niciodata o viata buna si vor vedea ei atunci u cauta baiatul potrivit asa vom face toate:d succes

| Andreea_8014 a răspuns:

Dar fetele de ce sunt atat de proaste sa stea dupa baieti atat de nesimtiti...care le fac sa sufere?

| Stixie a răspuns:

Pentru că fetele#unele# sunt nişte proaste.
De ce nu pot alege cu atenţie persoana care va fi lângă ea?
De ce trebuie ca întodeauna fetele să se îndrăgostească de exact cei care le va face să sufere?
Uite de aia sunt băieţii aşa.Pentru că fetele nu ştiu să îi aleagă.winking

| larisa_8487 a răspuns:

Oare pentru ca noi le permitem? stii, consider ca tot ceea ce se intampla in jur e rezultatul compertamentului nostru! ei sunt asa pentru ca noi le permitem!winking...respectul nu se impune se castiga!

| lifeForJesus a răspuns:

DE ce sunt fetele atat de nesimtite si fac baietii sa sufere? oare de ce? iti pot raspunde cu aceeasi intrebare, si crede-ma asa este!(adevarul este ca nu santem toti la fel, si nu trebuie sa ne razbunam).cum fac "uni"(unele) de obicei...

| girl16flo a răspuns:

Dc? Pentru ca fetele le permit de aia...insa pot si si deia ca B_ _ _ _ _ care sunt nesimtiti din nastere, nu au leacrolling on the floor

| n2paul a răspuns:

Nu toti baietii sunt nesimtiti, problema este a voastra pentru ca voi doar pe eia ii vedeti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
La asta se pricep ei cel mai bine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca se maturizeaza mai tarziu decat fetele, pentru ca nu au personalitate si sunt tentati sa ii copieze pe cei din jur(parinti, prieteni smecheri, frati mai mari...), lipsa de ocupatie, de educatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ai facut o greseala majora prin a generaliza. Nu toti sunt nesimtiti, cum nu toate fetele sunt niste sfinte sau niste c***e. Am trecut si eu prin faze de genul,, de ce baietii sunt nesimtiti" dar nu m-au tinut mai mult de 2 minute. E mai important sa vezi de la inceput ce fel de,, baiat" ai langa tine si ce fel de fata esti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din acelasi motiv ca si fetele. Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce spui asta? Nu toti baietii sunt asa, fiecare dupa cum a fost educat si pe buna dreptate mai sunt si fete care ii fac pe baieti sa sufere.Deci suntem chit cu eiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca baietii nu gandesc cu minteawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plictisitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga alexia, te inteleg foarte bine fiindca la moment trec printr-o asemenia situatie, dar asa sunt baetii, toti sunt niste nesimtiti, care nu stiu sa pretuiasca ceea ce au, dar ei tot vor trece odataprin asa ceva, si o sai doara mult mai mult, iar noi atunci vom fi fercite linga alte persoane, asa ca totul va fi bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! stii as vrea sa-ti spun ca intr-adevar sunt foarte multi baieti nesimtiti si care nu stiu sa se comporte, si sa pretuiasca ceea ce au. Eu am patit-o la fel, dar ma linistesc cu gindul ca odata vor trece si ei prin asemenea suferinte, si cind ii va durea mai tare isi vor aduce aminte de noi. Dar asta nu mai conteaza pentru ca acum sunt cu un baiat care intr-adevar tine la mine, si face totul ca eu sa fiu fericita, si sa stii ca nu toti baetii sunt nesimtitiu, si sunt sigura ca in curind iti vei gasi si tu dragostea adevarata. Si apoi asta e ceva normal mai devreme sau mai tirziu toti sufera din dragoste asaca totul va fi bine? SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petru ca asa sunt baietii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce educatie au primit mai sunt si baieti cumsecade dar rar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aloexa am trecut si eu prin asta dar nu cred ca toti sunt nesimtiti dar totusi eu numai daiaam inimerit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De d-aia

| FastAndRelaxed a răspuns:

E gresit sa spui ca toti baietii sunt niste magari nesimtiti.
Fiecare om este unic in felul sau de a fi unul poate e timid altul poate e bun si te respecta altul rautacios si nesimtit.
Depinde si de anturajul in care te afli, daca te afli intr-un anturaj de smecherasi de cartier evident ca nu-l vei gasi acolo pe Fat-Frumos la care visezi. laughing
Nu judeca toti baietii doar pentru ca unul a fost nesimtit cu tine.
Si la urma urmei sa fim seriosi nici voi nu sunteti cheie de biserica. happy

| Valentin008 a răspuns:

Sa stii ca fetele fac uneori baietii sa sufere

| IzabellLove a răspuns:

Nu stiu de ce da mi s-a intamplat...Si am plans si am suferit dar mi-am revenit