| anonim_4396 a întrebat:

De ce toata lumea ma vede ca pe un pampalu? M-am saturat ca lumea sa ma vada asa mereu deoarece sunt un baiat timid/linistit si tacut

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel mai probabil daca cineva se ia de tine stai si nu actionezi, ba chiar te vad cum te faci acolo micut si incerci sa te ascunzi, daca ai actiona cand ar fi cazu si n-ai lasa pe nimeni sa te ia in bataie de joc, doar eventual in situatia in care ai sti sa transpui totu intr-o gluma, o atitudine lejera si apreciata de cei din jur, nu te-ar mai crede asa pentru simplu fapt ca esti tacut

| LonelyLoner92 a răspuns:

Din pacate doar cei golani te vad asa.

| darrio2007 a răspuns:

Doar proștii te vad asa. Poate ca, totusi, esti mult prea linistit.

| Frank51 a răspuns:

Pentru ca asta denoti. Incearca sa te schimbi, sa devii ceea ce vrei.

| Emma30555 a răspuns:

Pampalau esti vazut cand accepti nedreptati fara sa ripostezi, cand nu sti sa intorci o ironie, cand cineva te minte de exemplu si nu zici nimic desi te minte pe fata, esti adolescent probabil, lucrurile se vor mai schimba, daca esti un baiat la locul lui nu vei fi considerat pampalau doar pentru asta

| Ionelymary a răspuns:

Lumea vorbește. Fii tu. Nu te ingrijora. Nu e rău sa fi timid tăcut si liniștit. Când vei gasi persoane potrivite cu care sa te înconjori, te vor aprecia foarte mult si te vor iubi asa cum esti! Capul sus!