| MyNameisEduard a întrebat:

Credeți ca un băiat timid/tăcut și o fată vorbăreață ar forma un cuplu bun?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da.
Plus cu minus se atrag si,impreuna,pot ajunge la un minunat echilibru.
Langa ea,baiatul cel timid ar invata sa se exteriorizeze mult mai usor,si-ar depasi fireasca retinere pentru ca ar intelege cum sa o faca.
Langa un asemenea baiat,fata ar avea intotdeauna publicul ei personal, chiar daca e format dintr-o singura persoana, un public foarte intelegator, plin de entuziasm, plin de caldura si atentie.
Se potrivesc foarte bine.Gandeste-te cum ar fi fost daca amandoi erau vorbareti sau amandoi timizi....ar fi fost mult mai greu!
Asa, se iau unul dupa celalalt, tot timpul au ceva nou de descoperit in celalalt si continuarea poate fi teribil de reusita.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar putea, cu conditia sa se placa reciproc.

| mihai69 a răspuns:

Depinde. Cuplu de ce nume? De comici? posibil. Familie? de ce nu?
Problema nu e cât vorbește fiecare, ci cât de bine știe celălalt să asculte.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru mihai69):

Mai e la moda ascultatul?
Eu vad ca sunt in floare cuplurile in care el nu intelege nimic, dar se impune, iar ea se face de ras cu el peste tot, desi ar avea mai multe si mai bune de zis. big grin

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Fata are nevoie de unul care sa o transforme in timida si tacuta in preajma lui.

| Emilian65 a răspuns:

Da, pentru ca ea fiind vorbareata il trage de limba si il scoate din starea de timiditate. In felul acesta relatia va merge struna.

| Hammurabi a răspuns:

Aș înclina să zic că da.
Pentru că tot aud de la cei mai bătrâni, că după o anumită vârstă, mereu bărbatul devine tăcut, iar femeia nu se mai oprește din vorbit.
Nu trebuie decât să așteptăm, ca să aflăm. laughing

| Crackman a răspuns:

Posibil

| 1997onur a răspuns:

Nu știu.

| blairelovesmusic a răspuns:

Da, de ce nu?

| Gambler007 a răspuns:

Niciodata >< doar daca aia are un interes financiar la el