| SlymOvy a întrebat:

De ce toate fetele din ziua de azi vor sa slabeasca? Peste tot aud cura de slabire, nu mananc ca ma ingras bla bla ....Adica nu cred ca o sa devii exagerat de gras daca manaci cat este nevoie, cata mancare are nevoie organismul tau.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Omul in zilele de astazi, cauta tot felul de sulutii ca sa slabeasca, doar pentru ca tot ce face este sa stea.
Fetele din ziua de azi se concentreaza atat de mult pe exterior, incat uita sa se ingrijeasca si pe interior...
Daca ar fi sa ma intrebi pe mine, omul este cel mai prost, mai lenes si mai "scarbos" animal, un caine iubeste mai mult decat un om in muuulte cazuri.
Toata lumea cauta cure de slabire pentru ca lenea este atat de mare sa te ridici de pe scaun ca sa faci cateva exercitii, sau sa mergi putin pe jos, incat cauti sa te infometezi ca sa slabesti.
Eu unul mananc de toate, nu conteaza ce, merg de luni pana vineri 4 km pe jos, cateodata 7 km, seara fac flotari, abdomene mai rar, si nu sunt musculos, dar nici gras, sunt la mijoloc, si uite ca nu am avut si nici nu cred c-o sa am nevoie de o cura...
Oamenii au ajuns la acest nivel al lenei, incat cauta orice modalitate de a slabi, de a face bani, de a face orice, fara sa faca vreun efort...
Si asta ma face sa urasc oamenii...

6 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Pai inca de cand sunt mici, ce exemple au fetele? Toate vedetele astea schiloade, toate actritele si fotomodelele. Normal ca vor sa fie ca si ele.
La fel e si cu imbracamintea, toate fetele vor sa copieze vedetele. Daca ''Hanna Montana'' poarta un tricou lila'n dungi, toate fetele vor vrea sa poarte unul.

Si in plus, si societatea te forteaza sa te porti si mai ales sa arati intr-un fel. Daca te deosebesti de turma esti catalogat drept ciudat, si esti marginalizat si jignit.
In plus, baietii (multi, sa nu zic majoritatea) se uita dupa ''fufe'' machiate, aranjate, cu fustite scurte si decolteuri enorme, si normal, slabe.

O zi buna!

| Doηηa a răspuns:

Pentru că ne place să arătăm bine, pentru noi și pentru voi.
Nu cred că ție îți plac fetele "grăsune"sau, îți plac?

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Afirmaţia ''nu mănânc că mă îngraş'' este prostească. Mănânci sănătos, eşti sănătos. Faci mişcare, acelaşi lucru. Multe persoane au psihicul afectat, crezând că dacă aleg să nu mănânce viaţa lor va fi mai bună. Eu una sunt contra.

| Gdeni a răspuns:

Pai cum sa iti spun eu. ai vazut si u ce se promoveaza la televizor? 90 60 90 rolling on the floor dei de unde luam exemplu?

Răspuns utilizator avertizat
| RoxanaCC a răspuns:

Pentru ca asta e mentalitatea omului, trebuie sa fii slab. daca esti slab esti anorexic daca ai peste 60 kg esti gras. Si eu cred acelasi lucru, daca mananci putin din fiecare si nu in exces nu ai cum sa te ingrasi dar depinde de organism, sunt oameni care se ingrasa daca mananca si un fruct. Oricum nu ii poti multumi pe toti, daca tu te simti bine in pielea ta si ceilalti o sa te placa