| Darky_8543 a întrebat:

De ce toate persoanele sunt diferite?

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Diferite are atatea intelesuri de ce nu specifici. DIferiti in caracter,fizic,haine. Daca am fi aceeasi nu neam putea deosebi,sar duce din misterul ala despre oare ce voce are,personalitate, stil, fel de a trata necazurile in viata.De asta fiecare incearca sa fie cat mai unic, pentru ca doua persoane la fel sunt gemeni si nici ei nu prea seamana.Ideea e ca in viata cu cat esti mai unic cu atat esti mai admirat, respectat.Nu ai vrea sa-i auzi cum zic iauitel si pe asta vrea sa semene cu ala.Cu ce ai mai putea veni nou daca toti suntem la fel, poti fi curat numai cand ai zambetul diferit de ceilalti, poti face gandurile tale reale numai pentru ca tu le ai in minte.Trebuie sa fii tu insuti. Salut

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca fiecare om e unic si irepetabil.Cromozomii,fratele meu, ADN-ul...

| MarianaMadu a răspuns:

Pentru ca ne-am plictisi daca am fi la fel.Aici ma refer si la fizic si la psihic si la actiunile pe care le facem...la tot. Daca a-i merge pe strada si a-i vedea aceeasi fizionomie ca a ta,daca a-i vorbi cu cineva si ar avea aceeasi parere ca a ta despre un anumit lucru, daca tuturor le-ar place aceeasi muzica, aceleasi filme nu te-ai plictisi? De aceea ne-a facut Dumnezeu diferiti:ca sa nu ne plictisim.

Sper ca te-am ajutathappy

| Anddu a răspuns:

Ca Veronica e Veronica, iar noi suntem noi. laughing