| andreearoxana a întrebat:

De ce tot visez ca am sa iau o nota mica la capacitate pe cand eu invat bine pentru a intra la un liceu bun? Cei care si-au dat capacitatea au mai patit asa ceva sau numai mie mi se intampla?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate ca te-ai stresat prea tare cu gandul la acel examen stiind ca este foarte important pentru viitorul tau. Trebuie sa te relaxezi, sa muncesti cat poti (dar nu in exces totusi) cat sa fi multumita de tine cat ai invatat [desi chestii dinacestea nu prea se intampla]. Trebuie sa te relaxezi si sa nu te mai gandesti la examen, mai ales inainte de culcare sa stai cu gandul "aolou, ce ma fac la examen?" Ia-o ca pe o simpla lucrare [teza daca nu te strezeaza prea tare] si invata cu calm si concentrare maxima, nu trebuie sa lipsesca nici odihna, adica sa nu stai pana tarziu noaptea sa inveti, caci a2-a zi vei fi vai de tine. nu te vei putea concentra deloc e ca si cum nu ai fi invatat deloc ziua aia. Mult succes!:*

| Ciprian a răspuns:

Se mai intampla, asta pentru ca ai emotii foarte mari.

| Marya_7001 a răspuns:

Stai linistita, asa mi s-a intamplat si mie, bineinteles din cauza emotiilor, dar si pentru ca ma gandeam foarte mult la acea testare. De exemplu, cu cateva seri inainte am visat ca am luat o nota mica, dar de fapt a fost o nota mare :* Deci nu-ti face griji, incearca sa te relaxezi, uitand din cand in cand de aceasta capacitate. Iesi din stres! happy