| Animeforlifee9921 a întrebat:

De ce toti rapperii se sinucid? Pe toti pe care ii stiu sunt morti, ba mor de supradoza de medicamente,ba isi taie venele. Stie cineva de ce? Nu ascult rap, doar intrebam.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omule te contrazici singur, ba știi că se sinucid toți ba că nu asculți rap

| Animeforlifee9921 explică (pentru RAY):

Nu ascult rap, cum am mai zis, dar am aflat si eu de la prieteni care asculta ca uite o murit XXXTentacion sau altii. Ii stiu de pe Social Media evident.

| RAY a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Poate pentru că consuma iarba și duc vieți nesănătoase

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar toți?
Pai da Eminem, 50cents, Busta, Jayz, LilWayne, Snoop, ăștia de la noi Bug, Paraziții? Au murit toți?

| dullcat a răspuns:

Asta ar trebui sa spuna multe despre mediul in care se invart si sa deschida putin ochii publicului asupra industriei muzicii.Dar oamenilor nu le pasa daca e vorba sa-si incalce limitele propriei definitii ignorante in ce priveste divertismentul.

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil datorită acelui "pact cu diavolul " pe care îl fac.
Din moment ce promovezi chestii nașpa și negative despre viața, evident că te vor corupe și pe tine la un moment dat.
Rapperi se mai sinucid și de binehappy
Nu vreau sa ofensez pe nimeni, însă daca ei nu mai au tot ce le trebuie, atunci mă scuzațihappy
Poate fi vorba și despre o trauma in copilărie sau poate sunt misogini și simt că lumea nu-i mai înghite.
Motive ar fi destule, zic eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toți de sinucid, ci câțiva. Eminem e viu, de exemplu, la fel și Kanye West și Dr. Dre.
Cei care o fac devin dependenți de droguri și poate mai au și alte necazuri in viața lor privată și de aceea aleg sa se sinucidă. Alții nu mai fac față valului de faima, nu mai pot trai că niște oameni obișnuiți și de aceea o fac.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Drogați. Toți raperi se droghează și ajung să-și ia Viața din cauza drogurilor.l banilor.

| Smmo a răspuns:

Buna observatie, incearca sa o extinzi si la restul cantaretilor, actorilor, politicienilor, sportivilor etc. nu neaparat din perspectiva sinuciderii dar si a mortilor cu semnul intrebarii. Unii duc vieti nesanatoase cu stat pe drumuri, mancare aiurea, nopti nedormite, bautura, droguri. Se forteaza sa faca fata la acest stil de viata pentru a castiga bani sau pentru faima si la un moment dat cedeaza fizic sau psihic. Cine a ajuns sus din nevoia de aprobare poate constata ca acolo ai parte mai mult de injuraturi si vorbe grele, profitori si multa fatarnicie, nu de intelegere si ajutor. Atunci, pentru ca si-au pus speranta in asta, nu mai vad alta varianta. Ar fi bine pentru ei sa mearga la biserica, sa ceara ajutor, dar nu stiu cati mai au curaj sa faca asta.
Nu in ultimul rand multi au avut de mici sau de tineri depresie sau diferite probleme in familie, unii nu au avut familie etc. Adica nu e ca si cum au incercat atunci prima data. Din pacate noua ne arata doar o masca a lor, facuta pentru a da bine la public si nu stim ce dezastru e inauntru, caci altfel poate nu ar mai ajunge sa-si vanda discurile si sa-i duca si pe altii pe drumuri rele.
Cred ca este important si ce mesaje promoveaza si cine/ce le-a inspirat. Daca de exemplu muzica este depresiva si o asculti uneori in calitate de fan e cum e, dar daca tot canti aceeasi melodie la concerte, repetitii, ca e a ta si oamenii o cer, iti face mai rau. Plus ca ei inteleg ce canta (noi de multe ori nu intelegem) si nu stii ce amintiri personale stau la baza cantecului si le rascolesc in felul asta.