| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa intampla daca iei o supradoza de medicamente?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Suni la 112

| rutanklan a răspuns:

Nimic grav...

| Elsiane a răspuns:

Supradoza de medicamente se descrie ca fiind o stare comatoasă provocată prin consumul exagerat de produse specifice medicamentelor, alcoolului sau drogurilor. Acest supradozaj poate fi accidental sau voluntar (tentativă de suicid). Organismul nu este capabil să suporte cantități excesive de medicamente. Primele reacții sunt apariția simptomelor specifice supradozajului. Dacă aceste semne sunt identificate în timp util, pacientul poate fi salvat.

Răspuns utilizator avertizat
| ionutzxz a răspuns:

Delirezi big grin

| Ochiverzui a răspuns:

Poti sa intri in stop cardiac.Sau in cele mai "bune" cazuri Mori

| SILvyw a răspuns:

Incearca si vezi big grin laughing)

| Ciuciulina34 a răspuns:

Amm... mori, ajungi in coma, poate cu sechele, iti poti pierde cunostiinta, sau poti sa devii nebun, deci pentru altii nimic grav, dar pentru mine MULTE SI MARUNTE

| MonsterCookiesOo a răspuns:

Depinde ce fel de medicamente

| Alex714 a răspuns:

Depinde ce fel de medicamente(tari sau mai slabe). Daca iei FOARTE multe se poate ajunge si la moarte.