| dorra091199 a întrebat:

De ce trebuie mereu băieții să facă primul pas? Nu mă refer la lucruri exagerate ci la faptul că îmi place de un băiat timid care nu vorbește deloc cu mine dar eu am impresia că și el mă place. Ce spuneți? Să-i vorbesc? happy

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Nu vad ce ai avea de pierdut big grin Probabil nu te-a bagat in seama temandu-se ca multi baieti timizi de altfel, de riscul de a se face de ras in situatia in care l-ai refuza. Deci eu zic sa mergi inainte cu tupeu ca n-are ce sa iasa rau big grin

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cine a spus ca baietii trebuie sa faca mereu primul pas?
Vorbestei, nu ai nimic de pierdut.

| SkyPilot a răspuns:

Eu as zice sa nu vorbesti cu el ci sa ii dai o ocazie sa vorbeasca el cu tine. Cere-i cu un pretext oarecare sa te conduca acasa happy Acum ca s-a terminat scoala, il poti aborda pe social media, ii poti spune ca te plictisesti acasa si il intrebi daca ar vrea sa iesiti impreuna. Tu nu I-ai declarat lui nimic, dar ii dai lui ocazia sa o faca.

| peperonies a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe fete singure se intreaba de ce nu au pe nimeni asteptand mereu pomana, de parca le cade gura sa zica un amarat de buna sau ce mai faci, mereu asteapta de la baieti ceva. nu fii toanta ca fetele de genul

| dorra091199 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate! Mulțumesc!

| IonutCG90 a răspuns:

Hei. Nu ezita să-i vorbești. Eu nu-s genul care face primul pas de aceea probabil o să mor virgin&singur pe-o bancă-n parc big grin.

| OchisorVisator a răspuns:

Absolut, vorbeste cu el. Personal, faza cu baiatul face primul pas mi se oare o prostie. Daca vrei sa vorbesti cu el, fa-o, si probabil ca si el o sa-ti multumeasca. Da-le-n colo de stereotipe