| croissant a întrebat:

De ce unele persoane chiar nu stiu de gluma si se supara foarte repede?

Răspuns Câştigător
| danceisme a răspuns:

Buna! Eu cred ca pentru ca sunt unele persoane care sunt foarte serioasa si nu inteleg de glume. Poate ca sunt obisnuite ca lumea sa vorbeasca foarte serioase cu ele si de aceea nu inteleg.Incearca sa eviti astfel de persoane sau atunci cand esti in jurul lor sa nu faci glume pe seama acestora. Sper ca te.am ajutat!

8 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Pur si simplu asa sunt ele.

| AlleSss a răspuns:

Heiii!
Pai. Adevarul e ca si eu mai sunt uneori asa, dar nu trebuie sa pui la suflet. Aceste persoane au multe probleme si, sincer, nu mai au chef de glume. Poti incerca sa le intelegi.
Bafta!

| Brâncuşi a răspuns:

Bună, depinde ce fel de glumă faci sunt unele persoane care chiar suferă dintr-o glumă, exemplu acei copii săraci de la cămin începi să le spui "auzi, când vine maicăta de la muncă"
Să ştii că le dăunează foarte rău şi eu măş simţi la fel, uneori mai întrecem măsura totul are o limită.
Cam asta este răspunsul aşa că înainte să spui o glumă gândeştete şi la urmările ei.
O zi frumoasă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca o iau personal ca pe o jignire, poate sunt mai irascibili in momentul ala.

| WhatMeanLove a răspuns:

Asa sunt si eu uneori, asta-i viata.

| Riderx1 a răspuns:

Nu stiu de gluma, pentru ca nu sa mai glumit cu ele la "cote inalte"...iau totul in serios, cu persoanele astea nu ii de stat la povesti

| AnKa76 a răspuns:

Pai se poate ca acea gluma sa nu i se para amuzanta sau probabil nu o gusta asa cum o intelegi tu. Funda?

| Annonnymous a răspuns:

Se supara foarte repede pentru ca sunt mindri orgoliosi si nu le place cind cineva fac misto de ei, doar din motivul ca se cred mai presus, altii pot face asta doar din motivul ca sa le atragi atentia si apoi sa stai sa te rogi la el, asa se simt si ei in centru atentiei, joaca un fel teatru.Ciao